Все для історика
Неділя, 01.12.2024, 12:29
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Формування доходу та прибутку підрозділів - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Формування доходу та прибутку підрозділів
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:55 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У підтриманні ефективної роботи підрозділів підприємства значну роль відіграє процес планування їх прибутковості. Запланований прибуток підрозділів може стати джерелом орендної плати, відшкодування збитків і т.п. Плануючи прибуток, підрозділи підприємства планують та створюють власні фонди накопичення і споживання, резервний фонд, іншими словами, планують розвиток виробництва, формування виробничих фондів понад централізовано встановлені ліміти оборотних фондів.
Процес планування формування і розподілу прибутку виробничого підрозділу підприємства відображений на рис.6.1.

Такий підхід дозволяє на рівні планування розподілити між виробничими підрозділами частину заводського прибутку від реалізації пропорційно доданим витратам виробництва, що встановлює пряму залежність валового та чистого прибутку підрозділів від результатів роботи підрозділу по виконанню планових і договірних зобов'язань.
Визначення планової величини прибутку може здійснюватися двома шляхами (на рівні підрозділу):
• методом прямого обчислення прибутку (як різниці між обсягом реалізованої підрозділом продукції та її повною собівартістю);
• по факторним методом (прогнозний прибуток обчислюється корегуванням його базової величини з врахуванням впливу зміни обсягу продукції, її собівартості та цін).
Розподіл частки прибутку підприємства від реалізації між його виробничими підрозділами відбувається пропорційно доданим витратам виробництва за допомогою спеціального коефіцієнта розподілу:

де Δ Пр, - частина прибутку підприємства, яка підлягає розподілу між його виробничими підрозділами;
ВД ~ сумарні додані витрати виробництва в повній собівартості продукції, що реалізується підприємством.
Коефіцієнт qрп доводиться до підрозділів у вигляді норми рентабельності, однакової для усіх цехів та служб, що забезпечує однакові стартові умови і збалансованість фінансових ресурсів на рівні підприємства. На основі цього коефіцієнта формуються планово-розрахункові внутрішньозаводські ціни на продукцію, роботи, послуги підрозділів, а отже, формується прибуток підрозділів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz