Все для історика
Понеділок, 25.11.2024, 08:31
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Вплив революції 1848-1849 рр. на європейську дипломатію - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Вплив революції 1848-1849 рр. на європейську дипломатію
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 21:53 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Революції 1848 -1849 рр.. були спрямовані не тільки проти реакції всередині окремих країн, а й проти всієї системи міжнародних відносин монархічної Європи, яка встановилася з часу Віденського конгресу 1815 р. Окремі проломи в цій системі були виконані вже у 1830 р., коли впала «легітимна» монархія Бурбонів у Франції і виникло самостійне Бельгійське держава. У 1848 р. «віденська система» отримала новий удар.
У Франції лютнева буржуазно-демократична революція 1848 р. скинула короля Луї-Філіпа і поставила перед європейськими урядами питання про ставлення до республіки у Франції. У Німеччині та в Італії головним питанням революцій 1848 р. була боротьба за ліквідацію феодальної роздробленості цих країн і перетворення їх в єдині буржуазні національні держави. Угорська революція 1848 - 1849 рр.. могла повести до розвалу клаптикової Габсбурзької імперії і до звільнення Угорщини від австрійського ярма. Польське революційний рух в 1848 р. знову висунуло проблему відновлення Польщі. Очевидно, що успіх усіх цих рухів повністю підірвав би «віденські договори» 1815
Потрясіння «віденської системи» в 1848 р. було наслідком капіталістичного розвитку Європи. Головною рушійною силою революцій 1848 р. були робітничий клас, ремісники, селяни, хоча керівна роль у революційних подіях залишалася за різними верствами буржуазії. Проти буржуазно-демократичних революцій 1848 р. виступили реакційні класи і їхні уряди. Все ще потужні сили феодально-абсолютистської реакції різних країн піднялися на боротьбу з революцією, і дипломатія відігравала не останню роль в цій сутичці старого і нового. У Західній Європі одним з найбільш консервативних і закостенілих оплотів крайньої реакції була монархія Габсбургів, але вона виявилася не в змозі самостійно придушити угорську революцію. Опорами реакції в Німеччині були прусське юнкерство і абсолютизм. Найбільш великою реакційною силою було, однак, царське самодержавство в Росії. На європейську дипломатію великий вплив справила та обставина, що революції 1848-1849 рр.. відбувалися за наявності набагато більш розвиненого робочого класу, ніж в 1789 р. У 1848-1849 рр.. Англія використовувала свої гроші, флот і дипломатію, щоб перешкодити успіху революційно-демократичних рухів, звести до мінімуму зміни в європейському міжнародному становищі і зберегти свободу рук для колоніальної експансії. У цьому сенсі Англія виявилася одним з найсильніших стовпів європейської контрреволюції.
Але зміст міжнародних відносин у 1848-1849 рр.. не вичерпувалося боротьбою між силами революції і контрреволюції. Великий вплив на дипломатичні переговори надавали англо-російські і англо-французькі протиріччя, ворожість французької буржуазії, царського уряду і Австрії до великодержавним задумам Пруссії, австро-французьке суперництво в боротьбі за вплив в Італії та інші старі антагонізми між європейськими державами, породжені боротьбою за території , стратегічні рубежі, торгові шляхи, ринки збуту і політичне домінування в Західній Європі і на Близькому Сході. Важливе значення мали протиріччя між націоналістичними і нерідко агресивними прагненнями буржуазії і поміщиків різних європейських націй. Після 1849-1850 рр.. царизм здавався вершителем доль Європи. Царський уряд мав намір скористатися зростанням свого впливу в Європі для зміцнення своїх позицій на Близькому Сході. Що стосується положення Англії, то вона ще більше укрепила свою торгово-промислову та колоніальну монополію. Придушення революції 1848 р. і збереження в Європі «віденської системи 1815» британська буржуазія використовувала для того, щоб посилити свою колоніальну експансію в Азії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz