Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:13
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Європейська дипломатія і політика Пруссії по - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Європейська дипломатія і політика Пруссії по
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 21:50 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Особливістю революції в Німеччині було те, що вона проходи одночасно ще й задля об’єднання. Пруська буржуазія навмисно провокувала революцію в Польщі на східних кордонах для відвернення уваги Росії, Австрії. В 1848-1850 рр. Всі великі держави – Англія, царська Росія, Франція, Австрія були проти об’єднання Німеччини. Об’єднання Німеччини під владою Прусії загрожувало Росії небезпекою важких війн, як це було одного разу за правління Фрідріха ІІ (Семилітня війна 1756—1763).
Ситуація ускладнилась, коли в 1848 році загострилось питання Шлезвіг-Гольштейну. Герцогства Шлезвіг та Гольштинія входили до складу Данії. Одночасно Гольштинія входила до складу Германського союзу. ЇЇ населення , як і населення Південного Шлезвіга, було німецьким. В 1848 році в герцогствах піднялося повстання за відокремлення від Данії. Пруссія вирішила скористатися цим, оголосити Данії війну, відірвати від неї два герцогства, включаючи Північний Шлезвіг, який населений датчанами. Цією війною пруська влада розраховувала відволікти народ від революції в середині країни та підняти авторитет Німеччини. Успіх Пруссії означав би перший крок до об’єднання Німеччини під пруським головуванням. Перехід герцогств до рук Прусії дав би вихід до Північного моря та закріпив би позиції на Балканах. Війну з Данією підтримав і франкфуртський парламент.
6 квітня 1848 року без оголошення війни Данії пруські війська увійшли в Шлезвіг та Гольштинію. Дії Прусії викликали супротив Англії, Швеції, Росії. Після отримання ряду ультиматумів від цих держав, побоюючись програшу та спалаху нового революційно-демократичного руху в Німеччині, 26 серпня Прусія уклала перемир’я з Данією. Після цього Прусія ще 2 рази оголошувала війну Данії, але так нічого і не отримала.
Навесні 1849 року Німеччина пережила новий підйом. 28 березня Франкфуртський парламент запропонував пруському королю стати на чолі об’єднаної Німеччини. В Бадені, Пфальці та Дрездені спалахнули революційні повстання. В цих умовах пруська монархія відіграла роль жандарма Німеччини. Король Фрідріх-Вільгельм IV відхилив проект загально германської конституції, а пруські війська здійснили контрреволюційну інтервенцію та подавили повстання в Південній Німеччині та Саксонії. В травні 1849 року для встановлення пруської гегемонії в Німеччині пруський король створив союз (унію) німецьких держав для заміни колишнього Германського союзу, в якому головувала Австрія. Унія розпалася.
29 листопада 1850 року між Росією, Прусією та Австрією підписано Оломоунтські пункти. Відповідно до них : Прусія відмовляється від територіальних претензій до Данії, погоджується на відновлення Германського союзу (1851р.). 1852 року між Англією, Росією, Австрією, Прусією, Швецією, Данією підписано угоду про цілісність Данії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz