Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:03
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Європейська дипломатія і франко-італьяно-австрійська війна - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Європейська дипломатія і франко-італьяно-австрійська війна
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:37 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Була війною між Францією та Сардинією з одного боку і Австрійською імперією з другого. Причиною війни було бажання імператора Франції Наполеона III розширити свій вплив в Італії, витіснивши звідти австрійців. Австрія в цей час утримувала Ломбардо-Венеціанську область і, як і Франція, прагнула не допустити об'єднання Італії. Фактично, ця війна була між Францією і Австрією за панування над Італією. Наполеон III вміло зіграв на почуттях італійців. Зокрема, йому без зусиль вдалося залучити на свою сторону в цій війні сардінського короля Віктора Еммануїла II. Натомість імператор Франції просив приєднання до Франції частини сардінського королівства - Савойї і Ніцци. 20 липня 1858 в Пломб'єр був укладений союз між Віктором Еммануїлом і Наполеоном III. Обстановка все більш нагніталася. Але війна все не оголошувалася. Причина була в тому, що за конституцією Німецького союзу Австрія могла просити допомоги у німецьких країн тільки в разі оборонної війни. У такій обстановці Наполеону довелося йти на хитрість. Кавур, перший міністр Сардинського королівства, став поширювати чутки про цілковиту небоєздатності сардинській армії. Наполеон III, зі свого боку, дав зрозуміти австрійцям, що ніякого військового втручання з боку Франції не передбачається. Осмілівши, Австрія пред'явила Сардинського королівства ультиматум (23 квітня 1859 р.), в якому вимагала від нього повної демілітаризації. Віктор Еммануїл відкинув ультиматум. 29 квітня Австрія напала на Сардинію. Франція негайно заступилася за союзника.
Росія. Після Кримської війни 1853-1856 років відносини між Францією і Росією стали налагоджуватися. До цього прагнув і Олександр II (імператор Росії) і Наполеон III. Олександр II намагався зблизитися з Францією в надії, що Наполеон III скасує ганебні для Росії статті Паризького мирного договору 1856 року У свою чергу, Наполеон зближувався з Росією для того, щоб не допустити нової англо-російської війни. Наполеону потрібен був противагу Великобританії, і він знайшов цей противагу в особі Росії. Олександр II абсолютно не заперечував проти того, щоб Франція розгромила Австрію. Більше того, він уклав з імператором Франції договір [1], за яким Росія повинна була дотримуватися дружній нейтралітет. Також Олександр пообіцяв Наполеону, що зосередить біля кордону з Австрією кілька російських корпусів, щоб скувати частина австрійських військ на сході.
Пруссія. Вільгельм не поділяв політику Наполеона III, але в той же час воювати на боці Австрії нікому в Пруссії не прийшло б в голову. Тим більше Пруссія готувалася до об'єднання німецьких держав під своїм началом. Тому Пруссії було вигідно ослаблення останньої.
Великобританія. Британія категорично не хотіла посилення Франції в Європі. У 1857 році в Британській Індії почалося повстання сипаїв. Повстання тривало 2 роки, остаточно скувавши Англію на Сході і не надаючи їй можливість діяти в Європі.
З'єднана франко-сардінських армія здобула ряд перемог над Австрією при Монтебелло і Маджента. Потім австрійцям було завдано нищівного удару при Сольферіно, після чого можна було очікувати повного очищення Ломбардії від австрійських військ. І раптом через кілька днів після Сольферіно, коли дезорганізована австрійська армія відступила, в ставку імператора Франца-Йосифа з'явився флігель-ад'ютант Наполеона III герцог де Кадор з пропозицією укласти перемир'я. Франц-Йосиф відразу ж відповів згодою. Не встигли Віктор-Еммануїл II і Кавур схаменутися, як перемир'я було підписано 8 липня в місті Віллафранка обома імператорами - Наполеоном III і Францем-Йосипом. Віктора-Еммануїла Наполеон III навіть не удостоїв повідомити про своє раптове рішення і забув запросити його в Віллафранка. За Віллафранкскому перемир'я, підписаного між Францією та Австрією, Австрія віддавала Франції Ломбардію (Венеція залишалася під Австрією). У свою чергу, Франція отримувала від Сардинського королівства Савойю і Ніццу. Також Франція зобов'язувалася віддати Ломбардію Сардинського королевству.Мотіви Наполеона III були цілком зрозумілі. 1. Він зовсім не бажав об'єднання Італії. Його дратувало, що держави Середньої Італії - Тоскана, Парма, Модена - явно прагнуть до об'єднання з Сардинським королівством, тоді як він уже приготувався посадити на трон Тоскани свого двоюрідного брата принца Наполеона Бонапарта. 2. перетворення Сардинського королівства в Італійське передбачало відхід французького гарнізону з Риму і знищення світської влади папи. 3. взагалі створювати поруч із Францією нову, досить велику державу Наполеону здавалося зараз зайвим, а в майбутньому - небезпечним.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz