Все для історика
Понеділок, 25.11.2024, 09:06
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Співвідношення факту і теорії в науковому пізнанні - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Співвідношення факту і теорії в науковому пізнанні
EkzorДата: Неділя, 08.01.2012, 18:13 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Емпірічній Рівень пізнання НЕ конуватись Лише до форм І методів чуттєвого сприйняттів. Експериментальне Дослідження, предметна Діяльність передбачає й теоретичні дії, мислительні Діяльність, спрямовані на постановку завдання, Вирішення проблеми ТОЩО. Проті й теоретичне пізнання НЕ конуватись Лише до оперування абстракціямі, поняття, категоріямі, принципами ТОЩО. Теоретична Діяльність вчених (прірододослідніків, гуманітаріїв та су спільніків), ЯКЩО вон хоче буті ефективного й успішною, МАЄ спіратіся на практику, експеримент, спостереження, оскількі смороду забезпечують дослідніка фактами.
Зрештою, Наукові Теорії Завжди виходять з певне фактів, а також їх теоретичні конструкції отримуються статус об'єктивної істіні, Лише Спираючись на факти. «Не можна конструюваті зв'язки І вносіті також їх у факти, а Необхідно віводіті також їх Із фактів і, який знайшовші, доводити також їх, наскількі Це можливе, досвіднім шляхом» 1. Історія розвитку суспільної практики й науки засвідчує, Що доки люди не вмілі та й не могли взятися за Вивчення фактів, смороду створювали відірвані від досвіду, схоластічні Теорії. Тільки на грунті фактів почал розвиватися Справжня наука, Спершу Природознавство, а згодом гуманітарні та суспільні науки.
Факт не Лише Живляться, стімулюють, а й рухають пізнавальній процес. Науковий Інтерес породжує потяг суб'єкта до знання, Що віявляється Спочатку у формуванні проблеми, суть якої полягає у спрямованості зусіль суб'єкта на підтвердження чи спростування певне положень І фактів. Під час процесу формується гіпотеза, котра завдякі експериментальному чи теоретичного підтвердженню веде до формування вищіх форм наукового пізнання (концепцій, теорій, ідей).
Факт - Це НЕ Лише чуттєво-дане у відчуттях, сприйнятті І переживаннях суб'єкта, Як стверджують суб'єктивні ідеалісти. Матеріалістічна філософська традіція розглядає факт Як явища, ПОДІЇ, процеси, форми руху матерії, котрі увійшлі в сферу пізнання, стали предметом І Надбання Людської діяльності й культури.
Факт - Це ті, Що нам відоме, Про що ми дізналіся в процесі спостереження, експеримент, досвіду, практики. Знання про об'єкт загаль чи окремі стороні, Грані предмета, явища стають об'єктивними, незалежними за змістом від свідомості суб'єкта. У цьому розумінні "факт - Це неспростовна річ».
Спростуваті факт можна Тільки фактом. Проті в контекст науки входять, зберігаються й обробляються НЕ Самі по СОБІ ПОДІЇ чи явища, а також їх теоретичні конструкції - Як опис ціх подій, фактів, Як емпірічне знання. Описи об'єктивних (досвідніх, експериментальних) фактів, Що піддаються спостереженнь й мо-жуть буті зафіксовані в мові чи Інших знакових системах, становіть науковий факт. Логіко-гносеологічною формою наукових фактів є так звані факто-фіксуючі Суджений, речення, слова ТОЩО. Особлівістю таких фактів є Те, що смороду Наукові, тоб істінні, перевірені практикою І Допукаються досвідну перевірку. Це однаково мірою стосується НЕ Тільки фактів природознавства, а й наукових фактів Зі сфери гуманітарного та суспільствознавчого знання. Факт МАЄ НЕ Тільки гносеологічне, а і методологічне значення, оскількі спростуваті свідому, логічно послідовну брехню чи помилка можна, Лише відшукавші точною, правдивою І перевіреній факт, обдумуючі Те, що перевірено1.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz