Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:07
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Археологічні знахідки на середній Наддніпрянщині - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Археологічні знахідки на середній Наддніпрянщині
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:27 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На Середньому Подніпров'ї знайдено чимало археологічних знахідок, які свідчать про цивілізаційний розвиток населення цієї території ще з часу палеоліту. Одними з найдавніших є знахідки крем'яних виробів, виготовлених понад 40 тисяч років тому, неподалік села Велика Бурімка Чорнобаївського району Черкаської області. Вони залягали в шарі піску на невисокій надзаплавній терасі понад річкою Сула. Стоянка біля Великої Бурімки є найбільш північною з раннєпалеолітичних аналогічних знахідок і належать до унікальних пам'яток ашельської епохи, що свідчить про дуже раннє заселення території Середньої Наддніпрянщини первісними людьми. Поселення первісних мисливців пізнього палеоліту (40-13 тисяч років тому) виявлені в Смілянському, Канівському районах, тобто на території безпосереднього Подніпров'я, а також в Уманському та Маньківському районах, що межують з Середньою Наддніпрянщиною. Однією з найважливіших знахідок цього періоду є Межиріцьке поселення в Канівському районі. Датується воно 20-15 тисяч років до нової ери. Тут виявлені і вивчені залишки наметових жител з кісток мамонта. Тільки на спорудження одного такого житла використовувалося більше 380 кісток. Значний інтерес викликає знайдений тут череп мамонта, на лобовій частиш якого червоною вохрою зображено складний орнамент, а також скульптурні жіночі зображення (фігурки-статуетки). Ці знахідки свідчать про високий рівень цивілізації тодішніх людей, культ жінки, що існував у родових колективах пізньо-палеолітичної епохи.
Прикладом поодинокої стоянки цього періоду, що тісно пов'язана з річковою долиною періоду пізнього палеоліту, є Добраничівське стійбище на р. Супій на лівому березі Дніпра на межі Київської та Черкаської областей. Вона дає нам повні уявлення про житло мадленського часу. Знаходилася ця стоянка на лівому березі річки Супій. Являла собою цікавий господарсько-побутовий комплекс, що складався із залишків наземного житла, ями-сховища та заглибленого вогнища. Залишки житла становлять серію вкопаних в землю черепів мамонта, розташованих по краю будівлі.
На Переяславщині віднайдені залишки поселень доби неоліту (поблизу села Стовп'яги, а також біля села Хоцьки, що датуються VIII тисячоліттям до н.е.) що підтверджує, що в час неоліту лівобережжя Середньої Наддніпрянщини було досить залюдненим. Про це свідчить, зокрема, чимало знахідок дніпро-донецької культури, так званої черкаської групи біля сіл Вереміївка, Більки, Бузьки, Мутихи, Пищики, Домантів, Коробівка, Чапаївка, Хрести та інших. Серед пам'яток цієї групи найповніше вивчено осаду поблизу с. Бузьки Чорнобаївського району. Це поселення являє собою наземне житло з двома вогнищами. Тут знайдено поховання древніх мешканців, а також знаряддя праці з кісток. Знахідки мотик свідчать про перехід мешканців до рільництва та скотарства. На південній околиці Середнього Подніпров'я та на Лівобережжі в третьому тисячолітті та на початку другого тисячоліття до н. е. жили скотарські племена, поселення яких виявлені поблизу села Новоселиці Чигиринського району та біля сіл Чапаєвка та Домантово Золотоніського районів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz