Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:11
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Дотримання яких режимів потребує забезпечення збереженості - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Дотримання яких режимів потребує забезпечення збереженості
EkzorДата: Субота, 24.12.2011, 21:05 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Важливою умовою забезпечення збереженості документів є дотримання режимів їх зберігання: Температурно-вологісний режим забезпечує захист мате¬ріальної основи документів від руйнівної дії температури й во¬логості повітря. Температура та відносна вологість повітря в при¬міщеннях сховищ, обладнаних системами кондиціювання по¬вітря, повинні відповідати нормам приміщеннях з нерегульованим кліматом здійснюються заходи з оптимізації кліматичного режиму зберігання із засто¬суванням раціонального опалювання і провітрювання приміщень, а також технічних засобів зволоження або осушення повітря. При тривалому порушенні режиму зберігання (від 7 до 10 діб), що супроводжується підвищенням відносної вологості повітря до (80-90)%, вживаються заходи з нормалізації кліматичних умов.
Температурно-вологісний режим зберігання документів кон¬тролюється регулярним вимірюванням параметрів повітря з до¬помогою контрольно-вимірювальних приладів: термометрів, гігрометрів, психроматерів, електронних термогігрометрів.
Світловий режим дозволяє запобігти руйнівній дії світла на матеріальну основу документа. В сховищах та інших приміщен¬нях архівів, де проводиться робота з документами, виключено освітлення прямими сонячними променями. З метою запобіган¬ня руйнівній дії світла на документи вікна в таких приміщеннях щільно завішують світлонепроникною тканиною, обладнують світлорозсіювачами.
Для штучного освітлення сховищ застосовують лампи розжа¬рювання в закритих плафонах із рівною зовнішньою поверхнею або люмінесцентні лампи зі скороченою ділянкою спектра.
Дотримання санітарно-гігієнічного режиму забезпечує запо¬бігання біодеструкції і забрудненню матеріальної основи доку¬мента. Найпершими запобіжними заходами щодо накопиченню пилу, появи плісняви, комах та гризунів у приміщеннях архіву є утримуватися їх у зразковому порядку та чистоті. З метою своєчасного виявлення плісеневих грибів і комах двічі на рік (початок і кінець опалювального сезону) вибірково проводять мікробіологічне та ентомологічне обстеження документів і при¬міщень сховищ.
Реалізація охоронного режиму спрямована на збереження до¬кументів від розкрадання, втрат, несанкціонованого винесення. Охорона архіву забезпечується шляхом технічного укріплення та обладнання будівлі засобами охоронної сигналізації, органі¬зацією посту охорони, опечатування приміщень, дотриманням умов пропускного режиму й порядку доступу до сховищ. Обо¬в'язковому оснащенню засобами охоронної сигналізації та опе¬чатуванню підлягають сховища, приміщення, в яких тимчасово зберігаються документи, матеріальні цінності, ко¬піювальна техніка; аварійні й запасні виходи з будівлі архіву, основний вхід за умови відсутності цілодобового поста охорони. До завдань архівістів щодо зберігання архівних документів належить і ств їх страхового фонду - упорядкованої сукупності страхових копій архівних документів - для збережен¬ня документної інформації на випадок пошкодження (втрати) оригіналів документів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz