Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:14
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Огляди архівних документів , їх види та призначення - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Огляди архівних документів , їх види та призначення
EkzorДата: Субота, 24.12.2011, 20:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Архівні огляди включають систематизовані відомості про склад і зміст окремих комплексів документів з джерелознавчим аналізом їх і призначені для інформації зацікавлених фізичних і юридичних осіб про характер і значення цих документів з ме¬тою активного використання. Огляд може давати інформацію або про документи одного фонду (огляд фонду) або декількох -за певною темою (тематичний огляд). Описання документів по¬дають у вигляді логічно послідовної інформації у компактній узагальненій формі за однорідними групами документів і справ. Іноді вона супроводжується джерелознавчим аналізом окремих груп документів. Огляди складають на документи, актуальні для даного періоду, особливо з недостатньо розроблених проблем суспільного розвитку, а також на великі, але мало вивчені фонди.
Описання документів у огляді розміщують у певному поряд¬ку, обумовлюючи відповідно до обраної схеми побудови довідника: структурної (за структурою фондоутворювача), галузевої (за галузями або функціями діяльності фондоутворю¬вача), хронологічної (за періодами діяльності фондоутворювача або системи однорідних установ), номінальної (за номінальною ознакою документів: журнали засідань, рукописи творів тощо), тематичної (за змістом). До складу довідкового апарату огляду входять: титульний аркуш, зміст, список скорочень; для тема¬тичних оглядів - список фондів; у необхідних випадках - бібліо¬графічний список.
Складовою частиною довідкового апарату архівів є інфор¬маційно-пошукові системи (див. розділ 13).
Отже, кожен вид архівного довідника створюється для вико¬нання певних функцій (облікових або інформаційно-пошуко¬вих), на певних рівнях комплексів документів (НАФ, групи архі¬вів, архіву, фонду, справи).

Від репрезентативності відображення інформаційних багатств фондів архівними довідниками зале¬жить підвищення інформаційних можливостей архівних зібрань
Огляди документів та інші архівні довідники
Огляд архівних документів - тип архівного довідника, що включає систематизовані відомості про склад і зміст окремих комплексів архівних документів, доповнені в необхідних випадках источниковедческим аналізом цих документів.
Комплекси документів, відомості про яких включаються до огляд, можуть бути пов'язані між собою єдністю походження або єдністю змісту. Залежно від цього розрізняють два види оглядів: огляди архівних фондів і тематичні огляди документів.
Огляд архівного фонду - вид огляду документів, що включає систематизовані відомості про склад і зміст документів архівного фонду з їх источниковедческим аналізом.
Тематичний огляд документів - вид огляду документів, що включає систематизовані відомості про склад і зміст документів одного або декількох архівних фондів з певної теми з источниковедческим аналізом цих документів.
Огляд - архівний довідник, що містить систематизовані відомості про склад і зміст окремих документальних комплексів з джерелознавчим аналізом документів. Різновидами огляду є: огляд архівного фонду - з відомостями про склад і зміст документів одного архівного фонду; тематичний огляд - з відомостями про склад і зміст всіх або частини документів одного фонду, кількох фондів одного чи кількох архівів з певної теми.
Огляд складається з короткої історії
фондоутворювача, характеристики документів і допоміжного апарату.
Обов'язковими елементами характеристики документів є
індивідуальна і/або групова анотація документів та їх пошукові дані.
В анотації зазначаються різновиди документів, їх обсяг, хронологічні рамки, оригінальність, автор, пошукові дані, ступінь збереженості документів; подається стисле описання змісту із зазначенням ступіня деталізації документної інформації. В анотаціях документів також здійснюється їх джерелознавчий аналіз та можливе цитування. Допоміжними елементами огляду є титульний аркуш, зміст, передмова, список скорочень, додатки, покажчики; для тематичних оглядів - список фондів, інформація про які увійшла до огляду; у разі необхідності подається бібліографія за темою огляду.
Традиційними схемами побудови огляду є структурна, галузева (функціональна), предметно-тематична, географічна, хронологічна та ін. Структурна схема застосовується тільки в оглядах фондів юридичних осіб з чітко вираженою структурою, коли структурні частини відображають функції фондоутворювача, а зміст документів не дублюється в кількох структурних підрозділах. Назви структурних частин є назвами розділів характеристики документів. Галузева (функціональна) схема в оглядах фондів застосовується, коли фондоутворювач не має структури, структурні
частини нечітко відображають функції фондоутворювача або структура часто змінювалася.
У тематичних оглядах галузева (функціональна) схема застосовується для тем, що відображають конкретну діяльність певної системи (галузі), напрями розвитку тих або інших сторін державного управління, економіки, науки, культури тощо. Побудова огляду за тематичною схемою передбачає об'єднання відомостей про документи за змістом. Хронологічні схеми в оглядах застосовуються у тих випадках, коли необхідно виділити окремі періоди в діяльності фондоутворювачів або характер документів, що відображають послідовність історичних подій. У міжархівному тематичному огляді в окремих випадках може застосовуватися систематизація за місцем зберігання документів (за алфавітом назв архівів). Для оглядів фондів особового походження використовується схема систематизації документів фондів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz