WARNING | Дата: П`ятниця, 31.05.2013, 17:58 | Повідомлення # 1 |
Курінний отаман
Група: Користувачі
Повідомлень: 128
Статус: Offline
| В 542 Сасанідський армія захопила Антіохію і переселив її жителів в околиці Ктесифона ("Хосроева Антіохія"). Війна закінчилася перемир'ям в 545 році, проте вже в 547 відновилася. Театром воєнних дій стала Лазіка, яку Хосров, який захопив Вірменію і Іберію, так і не зміг відібрати у Візантії. В 557 було укладено перемир'я, а в 562 - світ строком на 50 років, за яким Лазіка залишалася за Візантією, імперія виплачувала Персії данину, Персія ж зобов'язалася не піддавати гонінням християн. За умовами договору, Візантія зобов'язувалася фінансувати будівництво і зміцнення ланцюга оборонних споруд уздовж Великого Кавказького проходу, зокрема, була заново перебудована і посилена фортеця Дербента.
Убезпечивши західні кордони, Хосров близько 560 року почав військову кампанію проти держави ефталітів. Для успішного ходу кампанії був укладений союз з Тюркським каганатом. Сам Хосров одружився на дочці тюркського кагана Истема. Тюрки зобов'язалися також атакувати ефталітів. Підкоривши ефталітів своєї влади, Хосров провів межу між Персією і каганатом по Амудар'ї.
Хосров зробив ряд заходів щодо посилення впливу в регіоні. Однією з них стало фактичне підпорядкування Ємену. Скориставшись близько 570 року конфліктом між Єменом і союзної Візантії Ефіопією, Хосров ініціював відправку іранського військового контингенту і флоту для підтримки єменців. Конфлікт фактично перетворився на ірансько-ефіопів-візантійський. Флот Хосрова атакував берега Ефіопії, а сухопутні війська в цей час розбили ефіопську армію в Ємені. Після закінчення конфлікту, через все ще залишається загрози, а також слабкості Ємену, останньому було нав'язано Сасанідський протекторат, що в підсумку перетворило Йемен на васала Сасанідів. З цього часу і до арабського завоювання Йемен був залежний від Персії.
Ліквідація васальних держав. Кавказька Албанія і Вірменія перебували у васальній залежності від Сасанідів. Політика переслідування християн і насильницьке насадження зороастризму приводила до постійних повстань. Візантія як покровителька християнських країн активно втручалася в ці конфлікти. Для припинення цього при Хосрова Анушірване відбувається перехід до політики віротерпимості, що не означало відмови від планів повного підпорядкування васальних царств. В результаті царська влада у Вірменії і Кавказької Албанії були остаточно ліквідовані, іранську частина Вірменії стали назвати Перс-Вірменією, разом з Кавказької Албанією і Адурбадаганом вони утворили Північний Кущ (область) Ераншахра. В 572 році спалахнуло чергове повстання у Вірменії і Іберії, підтримане Візантією. Хосров виступив проти імперії, війна йшла з перемінним успіхом до 576 року, коли іранська армія зазнала жорстокої поразки під Мелітене. Хосров помер в 579 році під час мирних переговорів з Тиверія II.
|
|
| |