Все для історика
Середа, 12.12.2018, 20:40
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Всесвітня історіяРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Історія Росії [4]
Історія Німеччини [7]
Історія Франції [8]
Історія Англії [11]
Історія країн Скандинавського пів-ва [1]
Історія Іспанії [4]
Історія країн Латинської Америки [5]
Історія Китаю [5]
Історія країн Азії та Африки [18]
Різне [15]
Історія країн Північної Америки [4]
Історія Стародавньої Греції та Риму [7]
Історія Японії [5]
Історія Південних та Західних слов'ян [11]
Загадки цивілізацій [3]
Нумізматика [2]
Міфологія [0]
Монархи світу [1]
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Історія країн Північної Америки

Історичне значення війни за незалежність і утворення США
14.03.2010, 15:21
    Війна американських колоній Англії за незалежність знищила основні перешкоди для самостійного розвитку в них капіталізму. Влада перейшла від англійської аристократії і чиновництва до плантаторів - рабовласників Півдня і буржуазії Півночі США. У підсумку війни були припинені спроби англійських поневолювачів насадити в колоніях феодальні порядки. Дворянські титули і майорати були скасовані, а великі латифундії, що належали лоялістам (торі), конфісковували. Скасовувалося домашнє рабство. У результаті перемоги колоній і прийняття конституції 1787 року утворилася велика самостійна республіка - США, в основі своєї буржуазна, але зі збереженням рабства. Все показує, що війна північноамериканських колоній Англії була першою північноамериканською буржуазною революцією, що прийняла характер національно-визвольної війни, вирішила ряд задач буржуазної революції. Перемога північноамериканського народу у війні за незалежність була однієї з вирішальних битв капіталізму, що підіймається, проти феодального ладу. У працях У. Фостера й інших здобутках сучасної марксисткої історіографії США, твердо обґрунтована точка зору на війну 1775-1783 років як буржуазну революцію, що була складовою частиною загальної революційної боротьби народів Америки проти колоніального гніту і спроб насадження феодалізму. Війна американських колоній за незалежність вирішила ряд задач буржуазної революції, забезпечила завоювання національної незалежності і розширення території. Завоювання незалежності сприяло подальшому складанню і росту північноамериканської буржуазної нації. 
    Вирішальною рушійною силою північноамериканської революції були народні маси: фермери, ремісники і міська дрібна буржуазія. Їхня роль яскраво проявилася в патріотичному підйомі народу під час війни, у створенні місцевого ополчення (міліції) у Новій Англії і Західній Віргінії. Народні маси склали основу партизанської армії, що розгромила англійських гнобителів. Також було встановлено республіканський лад, обмеження і заборона рабства на Півночі. 
    Але внаслідок неорганізованості народних мас керівна роль у війні й у створенні нової буржуазно-рабовласницької держави США належала великим землевласникам-плантаторам і буржуазії. У країні збереглася велика земельна власність, західні землі захоплювали у свої руки рабовласники і великі земельні спекулянти. Рабство в південних штатах було узаконено, і плантаційне рабовласницьке господарство одержало подальше поширення на південний захід країни. 
    Все ж, американську революцію стали поважати навіть на європейському континенті. Всі європейці захоплювалися тими методами, якими боряться жителі колоній. Ці слова може підтвердити той факт, що жоден губернатор не був страчений, а лоялістам дали виїхати з країни. Тобто це говорить про те, що війна за незалежність супроводжувалась відсутністю терору та розправ. Ніяких жорстоких мір не було застосовано.

Категорія: Історія країн Північної Америки | Додав: Ekzor
Переглядів: 4832 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Адміністрація
Mail Ekzor@inbox.ru
Опитування
Як ви відсвяткували Новий Рік?
Всего ответов: 1313
Друзі
Козацькі літописи та історія
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz