Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 12:35
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Всесвітня історіяРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Історія Росії [4]
Історія Німеччини [7]
Історія Франції [8]
Історія Англії [11]
Історія країн Скандинавського пів-ва [1]
Історія Іспанії [4]
Історія країн Латинської Америки [5]
Історія Китаю [5]
Історія країн Азії та Африки [18]
Різне [15]
Історія країн Північної Америки [4]
Історія Стародавньої Греції та Риму [7]
Історія Японії [5]
Історія Південних та Західних слов'ян [11]
Загадки цивілізацій [3]
Нумізматика [2]
Міфологія [0]
Монархи світу [1]
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Історія країн Азії та Африки

Ситуація в ІНК (1923-1927)
19.04.2012, 17:55
    Після несподіваного припинення сатьяграхи в 1922 р. чисельність ІНК різко скоротилася, партію покидало багато членів, перш за все мусульмани. Провідні лідери ІНК перебували у в'язницях, багато хто з них засуджували Ганді за прийняте рішення. Намітилися три угрупування в ІНК:
   1. Прихильники Ганді. Вони схвалювали прийняте рішення припинити сатьяграху, вважаючи за необхідне зосередитися на Конструктивній програмі. Їхні лідери: Р. Прасад, В. Патель, Ч. Раджагопалачарія.
    2. Прихильники змін, або свараджісти. До них належали Мотілал Неру (батько Джавахарлала), Ч. Р. Дас. Вони критикували рішення Ганді про припинення кампанії. Пропонували відмовитися від бойкоту політичної системи, взяти участь у виборах і спробувати паралізувати роботу Законодавчих зборів зсередини. У 1923 р. ці політики створили Свараджістську партію в складі ІНК.
    3. Ліве крило. Його представники були налаштовані більш радикально і пропонували домагатися незалежності, а не прав домініону. До числа лідерів лівого крила відносилися молодий Джавахарлал Неру і Субхас Чандра Бос.
    На сесії ІНК, що відбулася в 1923 р. в Делі, було прийнято рішення про те, що члени партії (свараджісти) можуть самостійно виставляти свої кандидатури і приймати таким чином участь у виборах, але в цілому Конгрес продовжував бойкот.
    У грудні 1923 р. в Англії до влади прийшов лейбористський уряд на чолі з Д. Р. Макдональдом. Свого часу лейбористи обіцяли повністю змінити політику в Індії. Ганді та інші лідери ІНК були звільнені з в'язниць. З'явилися надії на проведення реформ і зміну статусу Індії. В цих умовах Ганді прийняв рішення припинити всі види бойкотів, крім бойкоту англійських тканин.
    Вирішено було сконцентрувати зусилля на пропаганді кхаді (індійська тканина), створенні національних навчальних закладів та зміцненні єдності з Мусульманської лігою. Здавалося б, прогнози Ганді збуваються - це згуртувало ряди ІНК. Тим більше що свараджісти, взявши участь у виборах і отримавши місця в Законодавчих зборах, безуспішно намагалися вдатися до обструкції. Англійська влада їх повністю ігнорувала, вони могли управляти країною і без Законодавчих зборів.
    Але незабаром стало ясно, що надії, пов'язані з приходом до влади лейбористів, невеликі: вони залежали в парламенті від підтримки Ліберальної партії, а та в свою чергу не збиралася йти ні на які поступки. До того ж незабаром, наприкінці 1924 р., в Англії при владі вже був новий, цього разу консервативний уряд. Міністром у справах Індії в ньому став лорд Біркінхед, спроби вести з ним переговори закінчилися нічим.
    В 1924-1928 рр. М. К. Ганді фактично відійшов від політичної роботи в ІНК і цілком зосередився на своїй Конструктивній програмі. Особливу увагу він приділяв пропаганді кхаді, ведучи цю роботу за допомогою Всеіндійської асоціації ручних ткачів.
    Не добилися успіху і свараджісти: вони знову взяли участь у виборах 1926 р., знову отримали на виборах більшість голосів, але не отримали більшості у Законодавчих зборах, а отже, і можливості паралізувати їх роботу.
Категорія: Історія країн Азії та Африки | Додав: Ekzor | Теги: Ганді, ІНК, Індія
Переглядів: 1768 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Адміністрація
Mail Ekzor@inbox.ru
Опитування
Як ви відсвяткували Новий Рік?
Всего ответов: 1386
Друзі
Козацькі літописи та історія
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz