Все для історика
Середа, 24.04.2024, 01:13
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Фашистський режим в Італії (1927-1943 рр.) - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Новітня історія Зх. Європи та Пн. Америки » Фашистський режим в Італії (1927-1943 рр.)
Фашистський режим в Італії (1927-1943 рр.)
EkzorДата: Середа, 12.01.2011, 20:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Наступним кроком стала ліквідація демократичних принципів формування вищих представницьких органів. На це була спрямована "Реформа політичного представництва" 1928 р. Реформа встановлювала, що Італія, як і раніше залишається єдиним виборчим округом. Але обрання тепер підлягає 400 депутатів. Виключне право висування кандидатів було надано вищим органам фашистських синдикатів - фашистських профспілок (800 кандидатів) і культурних, пропагандистських та інших профашистських організацій (200 кандидатів). З цієї тисячі кандидатів, а також з інших осіб один з вищих органів фашистської партії - Велика фашистська рада на свій розсуд складав список із 400 імен, який після опублікування ставилося на голосування. Якщо не менше половини голосів, які брали участь у голосуванні, було подано за список - всі 400 кандидатів вважалися обраними. Якщо список Великої фашистської ради збирав менше половини поданих голосів, то призначалися нові вибори. На них висувалися конкуруючі списків, запропонованих легальними (тобто фашистськими або профашистськими) організаціями, що налічують не менше 5000 членів, які мають право голосу.
Паралельно йшла ліквідація представницьких органів місцевого самоврядування, що мали і до приходу фашистів до влади вкрай незначні повноваження. Закони 1926, 1928 і 1932 рр.. замінили виборні органи на місцях призначаються - з кандидатів, висунутих синдикатами і організаціями фашистської партії. Нижчою ланкою стали Подеста (старшини), що призначаються від імені короля міністром внутрішніх справ (Муссоліні), і муніципальні ради, що призначаються префектами областей. Префект також призначалися міністром внутрішніх справ і при них теж утворювались поради. І ті й інші поради були тільки дорадчими органами при Подеста і префекта. Надалі і ця склалася до 30-х рр.. антидемократична система виявилася сором'язливою для фашистів. Після підготовки заходів щодо створення "корпоративної держави" парламент у 1938 р. був скасований і замінений "палатою фашій і корпорацій".
Ідея створення "корпоративної держави", який стоїть над класами, що примиряє інтереси "праці і капіталу" посідала чільне місце в демагогічною фашистської пропаганди. Першим кроком на шляху створення "корпоративної держави" був закон "Про правову організації колективних трудових відносин" 1926 Існуючі профспілки робітників розпускалися. В основних галузях виробництва були створені робочі і підприємницькі синдикати. Статути синдикатів затверджувалися королівським декретом, а їх посадові особи призначалися урядовими органами і працювали під контролем останніх. Вважалося, що синдикати представляли інтереси всіх робітників і підприємців даної галузі виробництва, якщо в них значилося не менше 1 / 10 частини всіх зайнятих у ній. Для координації взаємин між робітниками і підприємницькими синдикатами однієї і тієї ж галузі виробництва вони об'єднувалися в корпорації. З представників синдикатів, а також представників ряду міністерств і фашистської партії створювалися Поради корпорацій, члени яких затверджувалися Муссоліні, який був міністром створеного тоді ж міністерства корпорацій.
Закон встановив примусове вирішення трудових конфліктів в спеціально створених трудових судах, рішення яких були під загрозою кримінальної відповідальності є обов'язковими як для членів синдикатів, так і для осіб, які не перебувають у них.
Основні принципи "корпоративної системи" були викладені в Хартії праці 1927 Хартія проголошувала, що корпорації визнаються державними органами та отримують право видавати обов'язкові для синдикатів постанови в області регулювання трудових відносин та виробництва. Усього було створено 22 корпорації. У 1930 р. створюється Національна рада корпорацій - дорадчий орган при уряді з питань виробництва та праці.
У 1939 році замість скасованого парламенту була створена "палата фашій (фашистських організацій) та корпорації", що складається з членів уряду, вищих органів фашистської партії, рад корпорацій і окремих фахівців. Всі 650 членів палати призначалися Муссоліні. Опції палати були сформульовані вкрай непевне: "... співпрацювати з урядом у виданні законів". З парламентарної системою було покінчено.
Важливу роль у механізмі "корпоративної держави" грала фашистська партія. Вона перетворилася в суворо централізований, бюрократичний державний орган. Статут партії затверджувався королівським указом. Партію (як і уряд) очолював "дуче" - невиборній і незмінний вождь - Муссоліні.
Партійні органи ділилися на одноособові і колегіальні. Останні виконували головним чином дорадчі функції. До одноосібним ставилися "дуче", генеральний і адміністративний секретарі, федеральні секретарі, секретарі низових організацій партії - фашистських спілок (фашій). При кожному одноосібному органі був дорадчий колегіальний орган: при "дуче" - Велика фашистська рада, оголошений законом "Про повноваження Великої фашистської ради" 1928 р. "верховним органом" партії і держави, при генеральному та адміністративному секретарів - Національна директорія і Національна рада, при федеральних секретарів - провінційні директорії, при секретарів фашистських спілок - директорії.
Усі органи партії не обиралися, а призначалися зверху. За поданням Муссоліні король призначав членів Великої фашистської ради і генерального та адміністративного секретарів. Члени Національної директорії - постійно працюючого центрального органу партії - призначалися Великим фашистським радою за поданням генерального секретаря. Він же призначав федеральних секретарів і стверджував запропонованих ними членів провінційних директорій. Федеральні секретарі були членами Національної ради - дорадчого органу при Національній директорії. Вони призначали секретарів фашій і стверджували запропонованих останніми членів директорій фашій.
Система кримінальних судів Італії до встановлення фашистської диктатури складалася з світових суддів - преторів, що були одночасно і слідчими, і обвинувачами, які підпорядковувалися королівському прокурору, обласних трибуналів, які розглядали справи за участю присяжних засідателів, апеляційного суду, касаційного суду і верховного суду. З приходом фашистів до влади на місцях були створені ще "поліцейські трибунали", судівшіе за прояви антифашистських настроїв. У 1931 р. суд присяжних був замінений судом шеффенов (суддя і п'ять шеффенов). Шефф підбиралися з надійних чиновників, затверджувалися міністром юстиції і призначалися королівським указом. На попередньому слідстві діяла презумпція винності. У суді обвинувачений не мав майже жодних гарантій своїх прав і навіть гласність судового засідання залежала від голови суду.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Новітня історія Зх. Європи та Пн. Америки » Фашистський режим в Італії (1927-1943 рр.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz