Все для історика
П`ятниця, 20.07.2018, 13:30
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Шведський період війни (1630-1634) - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середніх Віків » Шведський період війни (1630-1634)
Шведський період війни (1630-1634)
Self-made-menДата: Вівторок, 11.01.2011, 12:42 | Повідомлення # 1
Селянин
Група: Перевірені
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
Шведський період війни (1630-1634). Влітку 1630 р. Густав II Адольф висадився в північній Німеччині й роз¬почав воєнні дії. Шведська армія складалася з вільних селян-протестантів, які вірили, що захищають своїх братів-вірян від ненависних католиків. До моральних ідеалів до¬давалися високі бойові якості армії Густава II Адольфа: вона була озброєна за останнім словом тогочасної військо¬вої техніки — мала кремінні мушкети, швидкострільну польову артилерію, добре організовану піхоту і кінноту. Успіхам на цьому етапі війни протестанти зобов'язані, пе¬редусім, діям шведської армії.
Вона розбила війська Тіллі та вдерлася до Баварії — центру зосередження католицьких сил у Німеччині.
Аби врятувати ситуацію, імператор Фердинанд повер¬нув Валленштейна і надав йому необмежені повноваження.
Валленштейн швидко сформував нову армію й розпо¬чав наступ проти шведів. Війна почала набувати затяж¬ного характеру. Сили сторін були фактично рівні. У лис¬топаді 1632 р. неподалік Лейпцига, біля невеликого міс¬течка Лютцен, відбулася вирішальна битва армій Валлен¬штейна і Густава II Адольфа. Обидві армії зазнали значних втрат і змушені були відступити. Шведський король заги¬нув у битві, і протестантський табір залишився без тала¬новитого ватажка. Валленштейн відійшов до Чехії та роз¬почав переговори з протестантами про мир. Заздрісні ке¬рівники Католицької ліги використали це як привід для звинувачення Валленштейна у зраді. На початку 1634 р. його було усунуто від командування, а по деякім часі вби¬то змовниками, які діяли за наказом Католицької ліги.
Імператорська армія завдала поразки ослабленій швед¬ській армії у битві біля Нердлінґена в південній Німеччині у вересні 1634 р. Здавалося, що воєнне щастя знов усміх¬нулося Габсбургам. Проте перший міністр Франції карди¬нал Рішельє вирішив, що прийшов час Франції взяти участь у війні. її вступ у війну ускладнив становище Габсбургів і призвів до їхньої остаточної поразки.


˙ɯʎɯ ǝǝ ɯǝн ¿иvɔıqw ņонwʎ оɯ-ņоʞɐʞ ɯʎɯ ǝɯǝɓж ˙инǝwǝdʚ оɹонw оvıqƍ ɔɐʚ ʎ oıʁvʚɐdɓεоu ¿qɯɐɯиҺоdu оɯє иvǝwʎɔ
 
Форум » Навчання » Історія Середніх Віків » Шведський період війни (1630-1634)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz