Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 10:08
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Селянська війна - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середніх Віків » Селянська війна
Селянська війна
Self-made-menДата: Вівторок, 11.01.2011, 12:35 | Повідомлення # 1
Селянин
Група: Перевірені
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
Селянська війна. Селянська війна розпочалася вліт¬ку 1524 р. з окремих заворушень, якими влада попервах знехтувала. Восени повстання охопили південь Німеччини. Селяни розправлялися з панами, озброювались і створю¬вали загони, руйнували монастирі, а захоплене майно розподіляли порівну. До повстанців приєднувалися міщани і дрібні рицарі. З їхньою допомогою було розроблено найпопулярнішу серед німецьких селян у роки війни програ¬му під назвою «12 статей». У ній висувалися вимоги ска¬сування особистої залежності селян і десятини, зменшення оброку та панщини. Карати селян повинен був суд, а не пани. Священика для кожного села мала обирати сільська громада.
Представники бюргерства і рицарства запропонували «Гейльброннську програму». У ній ставилися вимоги по¬силення імперської влади, скасування митних зборів усе¬редині країни, запровадження єдиних монет і мір. Селяни мали звільнятися від особистої залежності за викуп у розмірі 20-кратної вартості сплачуваних податків. У здійсненні вимог цієї програми були зацікавлені, перш за все, підприємці, оскільки вона створювала умови для розвитку ринкових відносин.
Полум'я селянської війни охопило всю Німеччину. Се¬лянські загони, зазвичай, вели боротьбу в рідних землях. Звільнивши їх від ненависних панів, селяни розходилися по домівках. Коли поспіхом зібрані загони дворянської кін¬ноти перейшли в наступ, ті не змогли виступити проти них організовано.
Розгубленість серед селян посилилася після того, як Лютер гнівно засудив повсталих і закликав їх скласти зброю. Він проголосив, що особиста залежність селян не суперечить Святому Письму, а тому виступати проти неї— гріх. Томас Мюнцер від початку боротьби був разом із повсталими й особисто очолив повстання в Тюрингії (цен¬тральна Німеччина).
Для придушення повстання німецькі князі зібрали велике, добре озброєне військо з дворянської кінноти і найманців. У травні 1525 р. біля міста Франкенгаузен повстанців було розгромлено. Із 8-тисячного селянського війська 5 тис. загинули. Поранений Томас Мюнцер потрапив у полон і після жорстоких тортур разом із 92 прибічниками був страчений. Приблизно тоді ж було придушено повстання і в південній Німеччині. Коли селя¬ни дізналися про поразку поблизу Франкенгаузена, багато з них відмовились битися.
Хоча в окремих районах виступи тривали до середини 1526 р., селянська війна закінчилася поразкою. По всій Німеччині чинилися розправи з повсталими: кількість за¬гиблих і страчених у селянській війні в Німеччині переви¬щила 100 тис. осіб.


˙ɯʎɯ ǝǝ ɯǝн ¿иvɔıqw ņонwʎ оɯ-ņоʞɐʞ ɯʎɯ ǝɯǝɓж ˙инǝwǝdʚ оɹонw оvıqƍ ɔɐʚ ʎ oıʁvʚɐdɓεоu ¿qɯɐɯиҺоdu оɯє иvǝwʎɔ
 
Форум » Навчання » Історія Середніх Віків » Селянська війна
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz