Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 12:06
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Англія, аграрний переворот - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Середніх Віків » Англія, аграрний переворот
Англія, аграрний переворот
Self-made-menДата: Вівторок, 11.01.2011, 12:20 | Повідомлення # 1
Селянин
Група: Перевірені
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
Обгороджування. Особливістю розвитку сільського господарства Англії XVI ст. став початок аграрного пере¬вороту — становлення ринкових відносин у сільському господарстві. Для розвитку вівчарства землевласники (лендлорди) почали перетворювати землі у своїх маєтках на пасовиська. Збільшуючи площі пасовиськ, вони зганя¬ли селян із земель та обгороджували їх. Цей процес отри¬мав назву обгороджування.
У результаті проведення обгороджувань в Англії з'яви¬лися нові суспільні верстви — нові дворяни та сільські най¬мити. Нові дворяни отримували прибутки інакше — від вирощування овець і продажу вовни. Селяни, які залиши¬лися без засобів до існування, були змушені шукати робо¬ту в містах або працювати на нових дворян. Вони ставали наймитами і працювали на нових дворян за платню. Поява нових суспільних верств засвідчила формування в сільсь¬кому господарстві Англії ринкових відносин. Гроші перетворювались у капітал, що його нові дворяни вкладали в розвиток свого господарства з метою отримання при¬бутку.
Зміни, які відбувались сільському господарстві Англії в XVI ст., стали передумовою поширення мануфак¬турного виробництва у промисловості країни.
«Криваве законодавство». Аграрний переворот і розвиток ринкових відносин у сільському господарстві зумовили значні зміни в англійському суспільстві. Ману¬фактурні підприємства та господарства нових дворян не могли забезпечити роботою величезну кількість знедоле¬них селян. Міста заполонили жебраки, величезні маси лю¬дей шукали роботи і, не знаходячи її, крали або старцюва¬ли. На початку XVII ст. в Лондоні налічувалося 50 тис. жебраків. Король Генріх VIII почав видавати закони, спря¬мовані проти старцювання. Збирати милостиню дозволяло¬ся тільки немічним і старим; тих, хто міг працювати, били батогом і зобов'язували повертатися додому. Якщо затри¬мували вдруге — знову били та відрізали половину вуха. Кого затримували втретє — страчували як злочинця.
Король Едуард VI «покращив» ці закони. Той, хто не працював, віддавався в рабство тому, хто на нього доніс. Хазяїн мав право примушувати його до будь-якої роботи, продавати, дарувати тощо. Якщо раб тікав, то за першу втечу йому випалювали на лобі або щоці тавро й віддавали в довічне рабство. За другу втечу ставили друге тавро, за третю — страчували як державного злочинця. Англійські хроніки пишуть, що за роки правління Генріха VIII було страчено 72 тис. волоцюг і жебраків.
В історію ці закони увійшли під назвою «кривавого законодавства».


˙ɯʎɯ ǝǝ ɯǝн ¿иvɔıqw ņонwʎ оɯ-ņоʞɐʞ ɯʎɯ ǝɯǝɓж ˙инǝwǝdʚ оɹонw оvıqƍ ɔɐʚ ʎ oıʁvʚɐdɓεоu ¿qɯɐɯиҺоdu оɯє иvǝwʎɔ
 
Форум » Навчання » Історія Середніх Віків » Англія, аграрний переворот
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz