Все для історика
Вівторок, 16.04.2024, 14:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Наростання в Росії соціально-політичної кризи влітку 1917 - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія СРСР » Наростання в Росії соціально-політичної кризи влітку 1917
Наростання в Росії соціально-політичної кризи влітку 1917
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 19:10 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Створення коаліційного міністерства сприймалося в суспільстві як підтвердження сили наростаючого народного невдоволення політикою правлячих кіл. Входження представників Рад в уряд повинне було збити стихію виступів і анархий, що загрожує розвалом фронту і тилу. Але цього не сталося. Кінець весни - початок літа були відзначені черговим витком революційної активності мас і посиленням серед них впливу радикального крила революційної демократії - більшовиків.
Очікування селян дозволу аграрного питання новою владою змінилося актами прямої дії, захопленнями поміщицьких земель, розгромами панських садиб. Через свої організації селяни робили спроби встановити контроль над сільськогосподарським виробництвом, розподілом насіннєвого фонду, використанням лісів. До літа завершився процес оформлення всекрестьянской організації. Організаційну та фінансову підтримку Радам надавали есери і кооперація. У травні 1917 року в Петрограді відбувся I Всеросійський з'їзд селянських депутатів.
Особливим розмахом у цей час відрізнялося робітничий рух. Різко зросла страйкова активність пролетаріату. Фабрично-заводські комітети все частіше стали змішуватися у вирішення питань, пов'язаних з отриманням замовлень, фінансуванням поставок сировини, розподілом продукції. Серед фабзавкомів помітно зміцнилися позиції більшовиків. Їх важливою діяльністю стала організація Червоної гвардії, яка створювалася за виробничим принципом на підприємствах і замінила собою розпущену раніше урядом робочу міліцію. Профспілки ж будувалися за галузевим принципом. Нерідко на одному заводі працювали робітники різних союзів.
Прологом липневої кризи став вихід з уряду 2 липня 1917 чотирьох міністрів-кадетів, які залишили кабінет на знак протесту проти визнання автономії України, про яку Керенський, Церетелі і Терещенко домовилися з Центральною Радою. Ця угода порушувало волю Установчих зборів визначати політичне майбутнє країни.
Липневі події підтвердили побоювання лібералів і правих, що їх подальше потурання безвольної політиці поміркованих соціалістів, яка проводиться ними як в самому уряді, так і в Радах, тільки потурає радикалізму мас і ставить країну на межу черговий катастрофи.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія СРСР » Наростання в Росії соціально-політичної кризи влітку 1917
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz