Все для історика
Субота, 20.04.2024, 14:34
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Вихід Радянської Росії з війни. Брестський мир - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія СРСР » Вихід Радянської Росії з війни. Брестський мир
Вихід Радянської Росії з війни. Брестський мир
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 19:05 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
26 жовтня (8 листопада) 1917 року II Всеросійський з'їзд Рад прийняв Декрет про мир. У ньому Радянський уряд пропонував "всім воюючим народам та їх урядам розпочати негайно переговори про справедливий і демократичному світі". Далі роз'яснювалося, що таким світом Радянський уряд вважає негайний мир без анексій, без насильницького приєднання чужих народностей і без контрибуції.
Дійсно, у ряді багатьох завдань, які довелося вирішувати перемогли Радам, однією з першорядних був вихід з війни. Від цього багато в чому залежала доля соціалістичної революції. Трудящі маси чекали позбавлення від поневірянь і злигоднів війни. Мільйони солдатів рвалися з фронтів, з окопів додому.
Уряди країн Антанти навіть не відповіли на пропозицію II з'їзду Рад про укладення миру. Навпаки, вони намагалися не допустити виходу Росії з войни.Вместо пошуків шляхів до світу вони взяли курс на підтримку контрреволюції в Росії і організацію антирадянської інтервенції, щоб, як висловлювався Уїнстон Черчілль, "задушити комуністичну квочку, поки, вона не висиділа курчат".
У цих умовах було прийнято рішення самостійно почати переговори з Німеччиною про укладення миру.
У партії і в Радах розгорілася гостра дискусія - укладати чи не укладати мир? Боролися три точки зору: Леніна і його прихильників - погодитися на підписання анексіоністських світу; групи "лівих комуністів" на чолі з Бухаріним - не мир з Німеччиною укладати, а оголосити їй "революційну" війну і тим самим допомогти німецькому пролетаріату розпалити у себе революцію; Троцького - "ні миру, ні війни".
Радянської мирної делегації, яку очолював народний комісар закордонних справ Л.Д. Троцький, Ленін дав установку затягувати підписання світу. Жевріла надія, що в Німеччині може вибухнути революція. Але Троцький ця умова не виконав. Після того як німецька делегація повела переговори в ультимативному тоні, він заявив, що Радянська республіка війну припиняє, армію демобілізує: а миру не підписує. Як потім пояснював Троцький, він розраховував, що такий жест сколихне німецький пролетаріат. Радянська делегація відразу ж покинула Брест. Переговори з вини Троцького були зірвані.
Німецький уряд, давно розробляло план захоплення Росії, отримало привід для розриву перемир'я. 18 лютого в 12 годин дня німецькі війська перейшли в наступ по всьому фронту - від Ризької затоки до гирла Дунаю. У ньому брало участь близько 700 тис. чоловік.
План німецького командування передбачав швидке захоплення Петрограда, Москви, падіння Рад і укладення миру з новим, "небільшовицькою урядом".
Почалося відступ старої російської армії, яка втратила до цього часу свою боєздатність. Німецькі дивізії майже безперешкодно рухалися в глиб країни, і насамперед у напрямку Петрограда. Вранці 19 лютого Ленін надіслав німецькому уряду телеграму про згоду підписати мир на запропонованих умовах. Одночасно Раднарком вживав заходів з організації військового опору противнику. Його надавали малочисельні загони Червоної гвардії, Червоної Армії окремі частини старої армії. Проте німецький наступ стрімко розвивалося. Були втрачені Двінськ, Мінськ, Полоцьк, значна частина Естонії та Латвії. Німці рвалися до Петрограду. Над Радянською республікою нависла смертельна небезпека.
21 лютого Рада Народних Комісарів прийняла написаний В.І. Леніним декрет "Соціалістична Вітчизна в небезпеці!". 22 і 23 лютого 1918 року в Петрограді, Пскові, Ревелі, Нарві, Москві, Смоленську і в інших містах розгорнулася кампанія записи в Червону Армію.
Зростаючий опір радянських військ охолоджувало запал німецьких генералів. Побоюючись затяжної війни на Сході і удару англо-американських і французьких військ із Заходу, німецький уряд вирішив укласти мир. Але запропоновані їм умови миру були ще важчими. Радянська республіка повинна була повністю демобілізувати армію, укласти невигідні угоди з Німеччиною і т.д.
Мирний договір з Німеччиною був підписаний у Бресті 3 березня 1918 і увійшов в історію під назвою Брестського миру.
Складався з 14 статей, різних додатків, 2 заключних протоколів і 4 додаткових договорів (між Росією і кожним з держав Четверного союзу). Згідно з умовами Брестського миру:
Від Росії відторгалися прівіслінскіе губернії, Україну, губернії з переважаючим білоруським населенням, Естляндська, Курляндська і Ліфляндська губернії, Велике Князівство Фінляндське. На Кавказі: Карсське область і Батумська область
Радянський уряд припиняло війну з Українською Центральною Радою (Радою) Українською Народною Республікою та укладало з нею мир. Армія і флот демобілізовувати. Балтійський флот виводився зі своїх баз у Фінляндії і Прибалтиці.
Чорноморський флот з усією інфраструктурою передавався Центральним державам. Росія виплачувала 6 мільярдів марок репарацій плюс сплата збитків, понесених Німеччиною у ході російської революції - 500 млн. золотих рублів.
Радянський уряд зобов'язувався припинити революційну пропаганду в Центральних державах і союзних їм державах, утворених на території Російської імперії. Перемога Антанти у Першій світовій війні і підписання Комп'єнського перемир'я 11 листопада 1918 р., згідно з яким усі договори, укладені раніше з Німеччиною, оголошувалися недійсними, дозволили Радянській Росії анулювати Брестський договір 13 листопада 1918 і повернути велику частину територій. Німецькі війська пішли з території України, Прибалтики, Білорусії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія СРСР » Вихід Радянської Росії з війни. Брестський мир
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz