Все для історика
Субота, 20.04.2024, 09:05
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Радянська зовнішня політика в роки революції та громадянсько - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія СРСР » Радянська зовнішня політика в роки революції та громадянсько
Радянська зовнішня політика в роки революції та громадянсько
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:56 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Торговельні відносини. Великий ринок, можливість отримати цінні матеріальні ресурси (хліб, ліс, нафта та ін) штовхали західні держави на шлях переговорів з більшовиками. В.І. Ленін вже в 1919 р. поставив питання про необхідність економічного співробітництва з країнами Заходу шляхом надання концесій, укладання торговельних договорів і угод. У результаті в першій половині 20 - х років була порушена економічна блокада Росії капіталістичними країнами. З радянського бік роботу по встановленню зовнішньоекономічний зв'язків очолив нарком зовнішньої торгівлі Л. Б. Красін. З 1921 р. почалося встановлення її торгових відносин з Англією, Німеччиною, Австрією, Норвегією, Данією, Італією, Чехословаччиною. Незважаючи на відсутність дипломатичних відносин з США (до 1933 р.), американські підприємці підтримували контакти на основі концепції торгівля без визнання.
Росії вдалося укласти серію рівноправних договорів з країнами Сходу. У 1921 р. були укладені радянсько-іранський і радянсько-афганський мирних договорів і договір про дружбу з Туреччиною. У досягнутих угодах проголошувався принцип невтручання у внутрішні справи один одного. Радянський уряд заявляло про скасування всіх ув'язнених царською Росією договорів і конвенцій і зобов'язалося надати матеріальну допомогу урядам цих країн. Так, Ірану було передано майна на суму 582 млн. зол. рублів, Туреччини надавалася фінансова допомога в розмірі 10 млн. золотих рублів. У 1921 р. після встановлення народно-революційної влади в Монголії, було підписано угоду про встановлення з нею дружніх відносин. На початку 20-х років радянський уряд активно підтримувало також національно-визвольний рух в Китаї під керівництвом партії Гоміньдан. Проте початок боротьби Гоміньдану і його керівника Чан Кайши проти створеної в 1921 р. Компартії Китаю призвели до розриву відносин між СРСР і Гоміньданом.
У 1920 р., після падіння радянської влади в республіках Прибалтики, уряд РРФСР уклало Договори про мир з новими урядами Естонії, Литви, Латвії, Фінляндії, визнавши (щодо Фінляндії підтвердивши) їх незалежність і самостійність.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія СРСР » Радянська зовнішня політика в роки революції та громадянсько
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz