Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 13:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Еволюція зовнішньої політики СРСР 1935-1941 - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія СРСР » Еволюція зовнішньої політики СРСР 1935-1941
Еволюція зовнішньої політики СРСР 1935-1941
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У 1935 р. СРСР уклав договір з Францією про взаємодопомогу у разі агресії в Європі. Гітлер розглянув це як антинімецький крок і використовував для захоплення Рейнської області.
У 1936 р. починається інтервенція Німеччини в Італію та Іспанію. СРСР надав підтримку іспанським республіканцям, посилаючи техніку і фахівців. Фашизм починав розповзатися по Європі.
У березні 1938 р. Німеччина захопила Австрію. У вересні 1938 р. в Мюнхені відбулася конференція за участю Німеччини, Англії, Франції та Італії, спільним рішенням якої Німеччини віддана Судетська область Чехословаччини.
СРСР засудив це рішення. Німеччина захоплює Чехословаччину і Польщу.
Напружена обстановка зберігалася на Далекому Сході. У 1938-1939 рр.. сталися збройні-зіткнення з частинами японської Квантунскоі армії на озері Хасан, річці Халхін-Гол і на території Монголії. СРСР домігся територіальних поступок.
Зробивши декілька безуспішних спроб створення системи колективної безпеки в Європі, радянський уряд взяв курс на зближення з Німеччиною.
Основна мета цієї політики полягала в прагненні уникнути передчасного військового конфлікту.
У серпні 1939 р. були підписані пакт про ненапад між Німеччиною і СРСР (Молотов-Ріббентроп) і секретний протокол про розмежування сфер впливу. Німеччини відійшла Польща, СРСР-Прибалтика, Східна Польща, Фінляндія, Західна Україна, Північна Буковина. Були розірвані дипломатичні відносини з Англією і Францією.
1 вересня 1939 з нападом Німеччини на Польщу розпочалася Друга світова війна.
28 вересня 1939 у Москві підписано радянсько-німецький договір про «дружбу і кордони».
30 листопада 1939 почалася радянсько-фінська війна, яка завдала величезний фінансовий, військовий і політичний збиток країні. 11 лютого 1940 між СРСР і Німеччиною було укладено господарське угоду, що передбачала вивезення з Радянського Союзу до Німеччини сировини, компенсируемого поставками в СРСР промислових виробів. За 16 місяців, аж до нападу Німеччини, Союз поставив Рейху сільськогосподарської продукції, нафти і мінеральної сировини на загальну суму близько 1 млрд. німецьких марок. У квітні 1940 року у зв'язку з фашистською агресією проти Данії і Норвегії над Швецією нависла загроза прямого нападу з боку німецьких військ, що вийшли до її кордонів на найважливіших стратегічних напрямках. Радянський уряд прийняв заходи до захисту національної незалежності Швеції. 13 квітня 1940 воно заявило німецькому послу Шуленбургу, що СРСР "визначено зацікавлене в збереженні нейтралітету Швеції" і "висловлює побажання, щоб шведський нейтралітет не був порушений ", що в Берліні було сприйнято як серйозне предупрежденіе.Советское виступ на захист Швеції врятувало її від окупації німецькими військами в момент їх вторгнення в інші скандинавські країни. Ще в травні 1940 р. було підписано радянсько-югославський договір про торгівлю і мореплавання, а 25 червня того ж року встановлені дипломатичні відносини. 5 квітня 1941, за три години до нападу Німеччини на Югославію, у Москві був підписаний радянсько-югославський договір про дружбу і ненапад.
17 січня 1941 уряд СРСР знову звернулося до Німеччини через її посла в Москві, заявляючи, що Радянський Союз вважає території в східній частині Балкан зоною свою безпеку і не може залишитися байдужим до подій в цьому районі. Сказане поширювалося і на Фінляндію. Радянсько-німецькі відносини ще більше погіршилися після вторгнення Німеччини до Югославії 5 квітня 1941, через кілька годин після підписання радянсько-югославського договору про дружбу. СРСР ніяк не відреагував на цю агресію, так само як і на напад на Грецію. Ці військові дії змусили Гітлера 30 квітня перенести дату нападу на СРСР на 22 червня 1941 року.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія СРСР » Еволюція зовнішньої політики СРСР 1935-1941
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz