Все для історика
Середа, 24.04.2024, 17:51
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Початковий етап Великої Вітчизняної війни (червень 1941 – ли - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія СРСР » Початковий етап Великої Вітчизняної війни (червень 1941 – ли
Початковий етап Великої Вітчизняної війни (червень 1941 – ли
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На світанку 22 червня, в один із самих довгих днів у році, Німеччина почала війну проти Радянського Союзу. О 3 годині 30 хвилин частини Червоної армії були атаковані німецькими військами на всьому протязі кордону. Вже 22 червня німці знищили більше 1200 радянських літаків, велику частина - на землі. Тим самим вони забезпечили собі повне панування в повітрі. Всього за перші сто днів війни Червона армія втратила 96% що була авіації - більше 8 тис. літаків.
Ввечері 22 червня у війська була розіслана директива почати «Контрнаступ з виходом на територію противника». Спроби виконати цей наказ тільки погіршували становище. Дві армії опинилися оточені під Білостоком і Мінськом. У полон потрапили понад 320 тис. осіб. 28 червня німці взяли Мінськ.
15 липня 1941 німці увірвалися до Смоленська, який називали «Воротами Москви». Але тут німецька військова машина вперше загальмувала, зустрівши серйозний опір. Тільки після двох тижнів боїв німцям вдалося взяти місто. Битва під смоленському тривало до 10 вересня. 15 вересня смертельна петля навколо Києва затягнулася. У «мішку» опинилися чотири радянські армії. Це була, мабуть, найбільша перемога німецьких військ у ході війни. За німецькими даними, було взято в полон близько 600 тис. чоловік. Загинув командувач фронтом генерал-полковник Михайло
Кирпонос. Німці взяли Полтаву, Харків, інші міста і просунулися до самого Ростова - на-Дону. З 5,7 мільйонів радянських полонених в німецьких концтаборах загинуло більше 3,5 мільйонів. Деякі (близько мільйона чоловік), щоб врятуватися, погодилися служити в німецькій армії чи армії Власова. З весни 1942 р. у німецькому тилу стали стихійно виникати партизанські загони.
У серпні німецькі війська почали потужний наступ на Ленінград. 30 Серпень 1941 місто опинилося в «кліщах» оточення. Німці перерізали залізницю Москва - Ленінград, а 8 вересня взяли Шліссельбург і остаточно оточили місто з суші. Кровопролитні бої йшли вже на південних околицях Ленінграда, на Пулковських висотах. Після декількох невдалих спроб наступу Гітлер вважав за краще змінити тактику. Він сказав: «Це місто треба заморити голодом. Почалися постійні бомбардування міста. За час блокади німці обрушили на Ленінград 100 тис. бомб і 150 тис. снарядів. У всьому місті, ймовірно, не залишилося жодного цілого скла. З 20 листопада щоденна норма хліба для робітників становила всього 250 г, для службовців, утриманців і дітей - удвічі менше.
27 січня 1944 блокада міста була остаточно прорвано. У місті до цього часу залишалося 560 тисяч жителів - у п'ять разів менше, ніж у початку блокади. Блокада Ленінграда тривала 880 днів і стала кровопролитної облогою в історії людства. 30 вересня 1941 почалося чергове наступ німецької армії. Німці застосовували ту ж тактику: замикали радянські армії в танкові «кліщі».
Червона армія зазнала нові нищівні поразки. Дві армії потрапили в «мішок» оточення під Брянськом і чотири - під Вязьмою. У полоні виявилися близько 660 тис. чоловік. Після цієї катастрофи в деяких місцях між Москвою і наступаючим супротивником майже не залишилося військ У інших - вони були слабкі і нечисленні. 13 жовтня почалися запеклі бої під Москвою. 15 жовтня в Куйбишев (нині Самара) переїхали велика частина уряду та іноземні посольства. Й. Сталін вирішив поки залишитися в Москві. 20 жовтня в столиці було введено стан облоги. Москва придбала образ військового міста: вулиці перетнули ряди «їжаків» та інших протитанкових загороджень. 7 листопада на запорошеною першим снігом Красній площі відбувся військовий парад. Німці, в тому числі і сам Гітлер, були неприємно вражені, почувши по радіо, що на Червоній площі проходить парад. Відстояти столицю було б неможливо, якби на допомогу не прийшли свіжі військові сили. У жовтні під Москву були перекинуті частини з глибини країни, в тому числі з Далекого Сходу. Загін німецьких мотоциклістів прорвався в Хімки - на північну околицю столиці - і там був знищений. Але це були перші й останні солдати супротивника, що дійшли до Москви. Після перемоги під Москвою радянське керівництво вирішило, що настав час вирішального удару. У січні 1942 р. відразу дев'ять радянських фронтів почали наступ на смузі протяжністю 2 тис. км. Однак майже всюди воно обернулося важкими ураженнями.
Одне з найбільших поразок радянські війська зазнали під Харковом. 12 травня Червона армія рушила на місто. Спочатку здавалося, що наступ йде успішно. Насправді противник заманював радянські війська в пастку. Три армії опинилися в німецьких «кліщах». Близько 240 тис. осіб потрапили в полон. 17 липня 1942 почалося Сталінградської бій – найбільше битва Другої світової війни. З обох сторін у ній належало загинути більш ніж двом мільйонам осіб.
За місяць важких боїв противник просунувся на 70-80 км. 23 серпня німецькі танки увірвалися в Сталінград. У той же день почалося бомбардування міста з літаків. Вона тривала без перерви кілька днів. До листопада німці захопили майже все місто, звернений на суцільні руїни. Від річки їх відділяла лише вузька, місцями переривається смужка землі. Ширина цієї «ниточки» вимірювалася сотнями метрів. 19 листопада Червона армія почала наступ. Війська союзників Німеччини були перекинуті. 23 листопада радянські «кліщі» замкнулися.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія СРСР » Початковий етап Великої Вітчизняної війни (червень 1941 – ли
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz