Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 00:37
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Відлига в духовному житті радянського суспільства. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія СРСР » Відлига в духовному житті радянського суспільства.
Відлига в духовному житті радянського суспільства.
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:18 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На зміни, що почалися в суспільстві після смерті Сталіна, першими відгукнулися представники літератури. У 50-х роках в журналах з'явилися новаторські статті В. Овечкіна, Ф. Абрамова, М. Ліфшиця, а також які є широко відомими твори І. Еренбурга "Відлига", В. Панової "Пори року", Ф. Панфьорова "Волга-матінка ріка "та ін У них автори відійшли від традиційної лакування реального життя людей в соціалістичному суспільстві. Вперше було поставлено питання про згубність для інтелігенції тієї атмосфери, яка склалася в країні.
Після ХХ з'їзду ЦК КПРС було кілька ослаблене ідеологічний тиск і в області музичного мистецтва, живопису та кінематографії. Відповідальність за «перегини« минулих років була покладена на Сталіна, Берію, Жданова, Молотова, Маленкова та ін Однак сам ідеологічний диктат партійного керівництва в цих сферах зберігався і пізніше.
Хрущов краще ніж хто-небудь інший, висловлював своєю поведінкою одну з характерних рис тоталітарної системи - заперечення всього, що не має прямого відношення до задачі побудови комунізму, не вписується в офіційну ідеологію або особисто неприємно самому лідеру країни. Так після прем'єри американського музиканта Б. Гудмена він заявив, що джаз - це не музика і народ цього ніколи не зрозуміє. А помотрев канкан на одній з Зустріч в Голлівуді, Хрущов оцінив його так: «У цьому танці дівчатам доводиться задирати спідниці і показувати заднє місце і цей танець доводитися виконувати хорошим, чесним дівчатам ... Це порнографія». Він заявляв, що виступає за музику виключно надихаючу, що кличе на подвиг ратний і на працю, що в «літературі і мистецтві партія підтримує лише ті твори, які надихають народ і згуртовують його сили». Аналогічно ставився Хрущов і до образотворчого мистецтва. Відстоюючи необхідність проходження принципом «соціалістичного реалізму», він зазначав, що всі інші, хто акцентує увагу на негативних сторонах життя, «судять про дійсність тільки за запахами відхожих місць». Так оцінювалися твори Е. Невідомого, Б. Жутовского та інших художників, скльпторов, архітекторів. Таким чином, політика «відлиги» в духовному житті мала цілком визначені межі. Перетворення в духовному житті суспільства в 1953 - 1964 рр.. були, безумовно, дуже значними. Вони дали поштовх духовного оновлення народу, очищенню його від сталінської спадщини. Зміни ці не завжди були опуклими і зримими. Але вони як би підточували тоталітарний режим. У ті роки колізії в суспільній свідомості багато були схильні пояснювати відмовою від «принципів», закладених Сталіним. І це так. Деяке пом'якшення режиму, відмова від масових репресій неминуче викликав початок ерозії всієї системи. У 1956 р. почалася активізація антирелігійної боротьби. Секретну постанову ЦК КПРС «Про записці відділу пропаганди та агітації ЦК КПРС по союзних республіках" Про недоліки науково-атеїстичної пропаганди "» від 4 жовтня 1958 зобов'язувало партійні, комсомольські та громадські організації розгорнути пропагандистський наступ на «релігійні пережитки »; державним установам пропонувалося здійснити заходи адміністративного характеру, спрямовані на жорсткість умов існування релігійних громад. 16 жовтня 1958 Рада Міністрів СРСР прийняла Постанови «Про монастирях в СРСР » і «Про підвищення податків на доходи єпархіальних підприємств і монастирів »


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія СРСР » Відлига в духовному житті радянського суспільства.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz