Все для історика
Четвер, 18.04.2024, 21:50
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Становлення польської держави та її кордонів. Радянсько-поль - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія Пд. та Зх. слов"ян » Становлення польської держави та її кордонів. Радянсько-поль
Становлення польської держави та її кордонів. Радянсько-поль
EkzorДата: Вівторок, 28.12.2010, 20:37 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
8 січня 1918 президент США Вільсон зажадав створення незалежної Польської держави з виходом до Балтійського моря. У червні 1918 Польща була офіційно визнана країною, воюючою стороною на боці Антанти. 6 жовтня, в період розпаду і краху Центральних держав, Регентська рада Польщі оголосив про створення незалежної польської держави, а 14 листопада передав Пілсудському всю повноту влади в країні. До цього часу Німеччина вже капітулювала, Австро-Угорщина розпалася, а в Росії йшла громадянська війна.
Нова країна зіткнулася з великими труднощами. Міста і села лежали в руїнах; відсутні зв'язки в економіці, яка тривалий час розвивалася в рамках трьох різних держав; Польща не мала ні власної валюти, ні державних установ; нарешті, не були визначені й узгоджені з сусідами її межі. Проте будівництво держави і відновлення економіки здійснювалися швидкими темпами. Після перехідного періоду, коли при владі перебував соціалістичний кабінет, 17 січня 1919 прем'єр-міністром був призначений Падеревський, а головою польської делегації на Версальської мирної конференції - Дмовський. 26 січня 1919 відбулися вибори до сейму, новий склад якого затвердив Пілсудського главою держави.
Західні і північні кордони країни були визначені на Версальської конференції, за рішенням якої Польщі передавалася частина Помор'я та вихід до Балтійського моря; Данциг (Гданськ) отримав статус «вільного міста». На конференції послів 28 липня 1920 була узгоджена південний кордон. Місто Цешин і його передмістя Ческі-Тешин були розділені між Польщею і Чехословаччиною. Запеклі суперечки між Польщею і Литвою з приводу Вільно (Вільнюса), етнічно польського, але історично литовського міста, закінчилися його окупацією поляками 9 жовтня 1920; приєднання до Польщі було схвалено 10 лютого 1922 демократично обраної регіональної асамблеєю.
21 квітня 1920 Пілсудський уклав союз з українським лідером Петлюрою і почав наступ з метою визволення України від більшовиків. 7 травня поляки взяли Київ, але 8 червня, пригнічені Червоною Армією, почали відступати. В кінці липня більшовики перебували на підступах до Варшави. Однак полякам вдалося відстояти столицю і відкинути противника; на цьому війна закінчилася. Наступну потім Ризький договір (18 березня 1921) представляв собою територіальний компроміс для обох сторін і був офіційно визнаний конференцією після 15 березня 1923.
Польсько-українська війна закінчилася повним розгромом ЗУНР. У 1919 році почалася радянсько-польська війна, яка йшла з перемінним успіхом. На початку поляки захопили Мінськ і Київ і просунулися вглиб Україні і Білорусії. Потім радянські війська перейшли в контрнаступ і дійшли до Вісли, але їм не вдалося взяти добре укріплені Львів і Варшаву. Сталося «диво на Віслі» - Червона армія зазнала поразки. Усього за війну в польський полон потрапили до 200 тисяч червоноармійців, з яких за різними оцінками навмисно знищені, загинули від голоду, знущань охорони і хвороб до 80 тисяч. Війна фактично була програна Радянською Росією, і за Ризьким мирним договором 1921 року західна частина українських та білоруських земель відійшли до Польщі.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія Пд. та Зх. слов"ян » Становлення польської держави та її кордонів. Радянсько-поль
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz