Все для історика
П`ятниця, 22.03.2019, 07:49
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Основні напрями і організаційні форми позакласної роботи з і - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Методика викладання історії) » Основні напрями і організаційні форми позакласної роботи з і
Основні напрями і організаційні форми позакласної роботи з і
WARNINGДата: Понеділок, 10.06.2013, 15:13 | Повідомлення # 1
Курінний отаман
Група: Користувачі
Повідомлень: 128
Репутація: 1
Статус: Offline
Види і форми позакласної роботи

1. Екскурсії:

а) діти отримують додатковий матеріал по темі, що вивчається (якщо екскурсія навчальна) і розширюють свій кругозір (якщо вона носить пізнавальний характер);

б) конкретизується уявлення учнів про історичні процеси;

в) здійснюється принцип наочності викладання історії;

г) учні накопичують конкретно-образний матеріал, в процесі осмислення якого відбувається розвиток історичного мислення;

д) учитель має можливість застосовувати не тільки ілюстративно-споглядальний метод вивчення історії, але й дослідницький.

2. Історичний (або історико-краєзнавчий) гурток.

Форми роботи гуртка різноманітні і залежать від його тематики, від вікових особливостей членів гуртка. Найпоширенішими є: тематичні засідання, зустрічі з цікавими людьми, робота лекторської групи, організація і проведення вечорів, КВН, вікторин і т.д., виставок малюнків учнів до пам'ятних дат або "Ілюстрацій до підручника історії", випуск стінгазет на історичний сюжет або "Цікава історія", екскурсії, дослідницька робота учнів під керівництвом викладача.

Таким чином, робота історичного гуртка реалізує багато форми позакласної роботи з історії. Саме гурток є найбільш гнучкою формою, яка найчастіше стає організаційним центром цілого ряду позакласних заходів.

У 1998/1999 навчальному році Лазутіна Л.В. веде історичний гурток "Вступ до історії" у 3-х класах, факультативні заняття в 11-х класах "Спірні питання історії Росії ".

3. Наукове товариство учнів. (Див. нижче)

4. Створення і робота шкільного музею.

Кілька років тому Лазутіна Л.В. була керівником клубу "Пошук", який займався збором матеріалу про жінок-медиків, наших землячки, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. Потім коло пошуку розширився: стали збирати матеріал про тих медиках, які працювали в госпіталях м. Тамбова. Крім того, клуб був ініціатором проведення багатьох заходів військово-патріотичного характеру, таких як зльоти учасників пошуку, вечори, зустрічі з ветеранами, уроки мужності, читацькі конференції, екскурсії по експозиціях музею і т.д. Матеріали були передані музею медицини і поповнили його експозицію.

 5. Видання історичних бюлетенів, стінгазет, рукописних журналів - одна з організаційних форм позакласної роботи.

У гімназії видаються "Вісник гімназії" та "Методичний вісник" (ініціатива і виконання належать МО вчителів історії, російської мови та літератури, керівником якого є вчитель Лазутіна Л.В.). В кабінеті історії оформлені три стенду, об'єднані назвою - "Мозаїка історичних дат ". Один стенд відведений для пам'ятних (переможних) днів Росії. Всі 15 сторінок виконані в єдиному стилі і в потрібний момент поміщаються на стенді. Два інших - "За сторінками підручника історії" (фотографії проведених позакласних заходів з історії); "Династія Романових". На стенді представлені барвисті портрети, герби дому Романових і Російської імперії. Стенди оновлюються. На них будуть представлені тамбовський гербовник (герби і розповіді про тих містах, які входили до складу Тамбовської губернії), нова фотоілюстрації позакласних заходів, присвячених 200-річчю з дня народження О.С. Пушкіна.

Наочно представлені деякі сторінки історії Тамбовського краю: "Фортеця на Цне", "Тамбов губернський", "Тамбов православний". Знаходиться в роботі експозиція "Краєзнавці землі тамбовського", де представлені фото і текстовий матеріал про 20 відомих краєзнавців, починаючи з Березнеговского С.А. і до наших сучасників: Мізіса Ю.А., Кученковой В.А., Овсяннікова І.І., Андрєєва В.Є.

6. Зустрічі з цікавими людьми.

7. Історичні вечора.

Організація, підготовка та проведення історичного вечора являють собою процес колективного рішення учнями ряду пізнавальних і організаційних завдань. Тут мова йде про ігрові, інсценіровочних елементах. У процесі підготовки до вечора, роботи над текстом виступів, над роллю кожного учасника вечора, обговорення костюмів і декорацій, музичного оформлення відбувається постановка і рішення творчих завдань в основі своїй пізнавального характеру. Історичні вечора можуть бути тематичними, цікавими.

8. Позакласне читання по історії.

Обов'язковою умовою є цілеспрямоване керівництво вчителя позакласним читанням дитини: свого роду "рекламування" тієї чи іншої книги, систематичні
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Методика викладання історії) » Основні напрями і організаційні форми позакласної роботи з і
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz