Все для історика
Четвер, 18.04.2024, 20:04
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Соц.-економічний розвиток США на поч. ХХ ст. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Соц.-економічний розвиток США на поч. ХХ ст.
Соц.-економічний розвиток США на поч. ХХ ст.
EkzorДата: Субота, 19.06.2010, 20:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
До початку XX ст. Сполучені Штати Америки йшли попереду всіх інших держав за рівнем промислового виробництва. Чорна металургія і видобуток кам'яного вугілля розвивалися настільки швидко, що в 1913 р. Сполучені Штати випускали за цими галузями більше продукції, ніж Англія, Німеччина і Франція, разом узяті.
Число робочих фабрично-заводської промисловості збільшилося з 4,7 млн. чоловік в 1889 р. до 7 млн. чоловік в 1914 р. Вартість промислової продукції за цей період зросла більш ніж у два рази і досягла 24,2 млрд. дол, набагато перевищивши вартість продукції сільського господарства.
Економічний розвиток Сполучених Штатів на початку XX ст. проходило під знаком росту монополії. Менш ніж за чотири роки, з 1 січня 1899 до 1 вересня 1902 р., було утворено 82 тресту з капіталом в 4318 млн. дол, і серед них - гігантський Сталевий трест з капіталом в 1389 млн. дол За офіційними даними , в руках 2% фірм, з капіталом понад 100 млн. дол кожна, було зосереджено в 1903 р. 29% капіталу всіх монополістичних, об'єднань. Маса дрібних і середніх підприємств не витримувала конкуренції могутніх трестів і гинула.
В середньому щорічно оголошувалося про банкрутство більше 13 тис. підприємств.
Найбільш потужними монополістами були Рокфеллер і Морган. Капітали Рокфеллера були вкладені в нафтову промисловість, тютюнову, мідну, вугільну, в залізні дороги, а Моргана - в Сталевий і Електричний трести, залізничні та суднобудівні компанії, страхові товариства. Морган і Рокфеллер очолювали також дві найбільші банківські групи. Значним впливом користувалися Дюпони, Меллон, Шифф, Гуггенхейма, Гаррімана, Вандербільт та інші фінансові магнати.
У 1900 р. американські інвестиції за кордоном становили близько 500 млн. дол, а до 1914 р. вже 2,6 млрд. дол Тим не менш Сполучені Штати продовжували залишатися державою-боржником; в американську економіку було вкладено близько 5 млрд. дол . європейських капіталів, переважно англійських. Зусилля американських монополістів з початку XX ст. були спрямовані до того, щоб у короткий термін змінити таке становище і придбати для себе сферу вигідного додатка капіталів.
Монополістичний капітал підпорядкував собі весь державний апарат країни. Вищі державні посади займалися нерідко представниками монополій. Президент Теодор Рузвельт був пов'язаний з будинком Моргана, його наступник Тафт - з будинком Рокфеллера. Міністри Рут, Нокс, Бекон були висунуті фірмами Меллона, Моргана. Гніт монополій, зловживання і корупція в органах управління викликали широкий рух протесту серед дрібної і середньої буржуазії і в. колах демократичної інтелігенції. Це рух, що розгорнувся з 1902 р., було розпочато прогресивними журналістами та письменниками Л. Стеффенс, І. Тарбеллом та іншими і отримало назву руху «разгребателей бруду».
Період 1900-1914 рр.. американські історики назвали "прогресивної ерою", і пов'язано це було з рухом проти монополій, розвився під гаслом "Прогресивні перетворення!". У ньому взяли участь представники інтелігенції, фермерів, дрібної і середньої буржуазії, коротше кажучи, "середній клас". Зростанню руху сприяла і діяльність групи письменників і журналістів, які викривали махінації трестів і корупцію державного апарату. Їх так і називали - "разгребателі бруду". Цей рух показало необхідність реформ.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Соц.-економічний розвиток США на поч. ХХ ст.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz