Все для історика
Четвер, 18.04.2024, 19:59
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Становище Німеччини після Віденського конгресу - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Становище Німеччини після Віденського конгресу
Становище Німеччини після Віденського конгресу
EkzorДата: Субота, 19.06.2010, 18:49 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Навіть після Віденського договору політична географія Німеччини залишалася надзвичайно складною. Між окремими державами спостерігалася крайня нерівність сил; деякі області, наприклад Тюрінгія, своєю роздробленістю все ще перевершувала Швейцарію; складність кордонів, значна кількість мііждержавних територій, суперечливі права і домагання, що виникали внаслідок переходу земель за правом спадкування або завдяки шлюбам, ще більше збільшували загальну плутанину . Наполеон створив ряд державних організмів, занадто слабких для самостійного життя; Баварія - єдина держава, якому географічне положення та історія дозволяли вести справжню міжнародну політику, вийшла з кризи 1814 ослабленою, без точно визначених кордонів і скомпрометованої в своїх відносинах з Францією приєднанням рейнської Баварії. Бажання інших дрібних государів, якщо не вважати дещо яких хвилинних намірів, не йшли далі збереження status quo. Надто слабкі, щоб протиставити непереборну перешкоду небезпечної пожадливості тих, кого спокушала їх беззахисність, занадто недовірливі, щоб укласти між собою міцний союз, розлучені з Францією, своєю природною покровителькою, в силу свіжих спогадів, ці держави в загальному знаходили в Німецькому союзі умови, найбільш відповідали їх прагненням.
Федеральна конституція, урочисто визнавала "незалежність і недоторканність" володінь всіх цих дрібних держав і їхніх прав і мала на меті лише "забезпечувати внутрішню та зовнішню безпеку Німеччини", аж ніяк не обмежувала їх верховних прав. Основні закони могли бути змінені лише загальними зборами, Plenum'ом, де кожна держава мало у своєму розпорядженні одним або кількома голосами, але де більшість не можна було утворити без участі дрібних государів. Для звичайних зборів, які розглядали поточні питання, члени союзу (федерації) були згруповані в 17 Курій, з яких кожна мала у своєму розпорядженні одним голосом. До того ж союзний рада, як у старій Німецької імперії, представляв собою не державний парламент, а дипломатичну конференцію, де делегати, перш ніж подати голос, зносилися зі своїми государями, так що варто було одному двору затримати відповідь, і зло йому рішення не могло бути прийнято. З надмірної передбачливості перші одинадцять статей федеральної конституції були внесені в заключний акт Віденського конгресу і тим поставлені під гарантію держав, без згоди яких вони відтепер не могли бути змінені.
Хоча згодом Німецький союз піддавався нападкам, все ж таки він досить добре відповідав потребам моменту: при цьому режимі Німеччина протягом півстоліття користувалася глибоким світом, завдяки якому її матеріальний добробут швидко розвивалося. Це зростання народного багатства та зумовлене їм все більш сильний вплив середніх класів пробудили прагнення до політичної реформи; конституція 1815 року, колишня спочатку егідою, тепер стала перешкодою, і громадська думка вимагало нового режиму, який, забезпечивши Німеччини більшу свободу дій, посилив би її міжнародне вплив і сприяв би поширенню її ідей, її торгівлі та промисловості.
У Німецький союз увійшли: Австрійська імперія (офіційно - лише частина її земель) і 38 німецьких держав, у тому числі королівства Пруссія, Саксонія, Баварія, Ганновер і Вюртемберг. Союз не мав ні центрального уряду, ні загального законодавства, ні власних збройних сил. Союзний сейм, що складався з представників усіх німецьких держав і засідав у Франкфурті-на-Майні під головуванням представника Австрії не користувався реальною владою. Кожна з держав Німецького союзу мало свого монарха і свій уряд, свою армію, свою грошову систему, свої митні тарифи.
Політичний устрій німецьких держав відрізнявся крайней реакційністю У більшості з них зберігався абсолютизм, і лише в декількох південних державах (Баварія, Баден, Вюртемберг, Гессен-Дармштадт) було введено убоге подобу конституційного режиму, не надає народу ніяких політичних прав і свобод. Чотири «вільних міста» - Гамбург, Бремен, Любек і Франкфурт-на-Майні - управлялися олігархами з представників багатьох купецьких прізвищ. У всіх інших німецьких державах панівним класом продовжувало залишатися дворянство.
Прусський король Фрідріх-Вільгельм III двічі, в 1813 і 1815 рр.., Обіцяв запровадити конституцію, але не виконав своїх обіцянок. Прусське дворянство паличної дисципліною прагнуло підпорядкувати увесь народ режиму реакції. Освітньої філософії XVIII ст., Передовим ідеям Французької буржуазної революції була оголошена непримиренна війна. Культ грубої сили, презирство до народних мас, прославляння війни і насильства, повний тупий ворожнечі до інших народів націоналізм - такі були характерні риси реакційного пруссачества.
У 1815 році про створення Німецької імперії мріяла лише жменька молодих людей, студентів і професорів та кілька медіатізіроваіних магнатів
бажали захопити за собою і тих государів, які їх пограбували. Громадська думка, яке вони закликали на допомогу, не бажало чути їхніх закликів; прусський король, якому вони прокладали шлях до величі, скептично ставився до їх сміливим задумам.
Політична роздробленість Німеччини, панування реакційних порядків були серйозною перешкодою для її економічного розвитку. Прусські поміщики постаралися загальмувати розкріпачення селян, розпочате під тиском необхідності в роки воєн з наполеонівською Францією. Законом 1816 право викупу феодальних повинностей надавалося лише заможним селянам. Прусському юнкерства вдалося значно розширити свої землі за рахунок селянських наділів: селяни змушені були поступитися частиною своєї землі у вигляді викупу. У 1821 р. було видано закон про так званий поділі «марки», тобто про знищення громад. Поміщики скористалися ним, щоб позбавити селян общинного вигону та общинного лісу, а також для прямого захоплення селянських земель.
Як не сильна була дворянсько-монархічна реакція в німецьких державах, все ж суспільне невдоволення проривалося назовні. Масового революційного руху в Німеччині тоді ще не було. Активну боротьбу з реакцією вели представники передової буржуазної інтелігенції, переважно студенти.
17 жовтня 1817, в пам'ятну для німецького народу річницю Реформації (з цією датою збігалося і чотириріччя Лейпцігської битви), кілька сотень студентів і професорів влаштували в Вартбург святкування, яке прийняло характер демонстрації на захист свободи і єдності Німеччини. Два роки потому, в 1819 р., студентом Занд був убитий реакційний публіцист і письменник Коцебу. Це прояв ненависті до реакції і її представникам стривожило правлячі кола. У 1819 р. за ініціативою Меттерніха був скликаний у Карлсбаді (Карлові-Вари) з'їзд німецьких государів та їх міністрів зі спеціальною метою - виробити заходи до повного викорінення революційної «крамоли».
Прийняті в Карлсбаді постанови поширювали на всі держави Німецького союзу режим зухвалого поліцейського терору. Була створена центральна слідча комісія, яка стала органом поліцейського розшуку. Безліч осіб, запідозрених владою, було кинуто в тюрми. Університети, печатка були поставлені під суворий нагляд. Усяке вираз суспільного невдоволення суворо каралося.
Карлсбадскіе постанови відкрили нову смугу поліцейських переслідувань вільної думки. Проте всі ці репресії не могли призупинити хід історії. Економічний розвиток Німеччини, зростання прогресивних сил у країні невблаганно підривали основи, на яких покоївся поліцейсько-бюрократичний режим.
Французька революція 1830 р. викликала підйом громадського руху і в Німеччині. На початку 30-х років в Саксонії, Брауншвейгу, Ганновері, Гессен-Касселі, Баварії відбулися революційні виступи, в результаті яких були проведені деякі реформи, що носили, втім, досить обмежений характер. У Гессені в 1830 р. спалахнуло повстання селян проти феодального гніту, але воно було жорстоко придушене за допомогою військ. У деяких містах Рейнської області мали місце хвилювання серед фабричних робітників.
У травні 1832 р. в замку Гамбіт (поблизу Нейштадта в Баварії) відбулося масове зібрання під гаслом боротьби за створення єдиної німецької республіки. У цих зборах, що отримав назву «Гамбахского свята», взяло участь близько 30 тис. чоловік; тут були присутні переважно представники буржуазно-демократичної інтелігенції, які прибули з різних частин Німеччини, а почасти з Франції та з інших країн (у тому числі польські емігранти). Промовці оратори вимовляли гарячі патріотичні промови, закликали до боротьби за демократичні реформи й національне об'єднання країни.
У квітні 1833 р. у Франкфурті-на-Майні невелика група студентів і службовців намагалася вчинити переворот і проголосити республіку; спроба ця зазнала невдачі. Наступного року в Гессені поліцією було розгромлено таємне «Товариство прав людини», на чолі якого стояли революційні демократи - студент Георг Бюхнер і пастор Вейдіг. Бюхнер випустив яскраву прокламацію до селянства, в якій викривав жорстоку експлуатацію народних мас німецькими князями і феодалами і підкреслював вирішальну роль трудящих у боротьбі проти реакційного суспільно-політичного ладу. Рятуючись від поліцейських переслідувань, Бюхнер біг до Швейцарії, де невдовзі й помер. Вейдіг був арештований і потім замучений у в'язниці.
Правлячі кола Німецького союзу обрушили жорстокі гоніння на передову друк, на студентські організації. До середини 30-х років реакція знову посилилася в Німеччині. Розпорошеність революційних сил, зумовлена відсутністю єдиного політичного центру і роздробленістю країни на безліч окремих держав, слабкість і боягузтво більшості німецьких буржуазних лібералів полегшили владі боротьбу з революційним рухом.
Німецька буржуазія підтримувала гасло об'єднання Німеччини, виходячи зі своїх інтересів, пов'язаних з прагненням до створення широкого внутрішнього ринку. Глашатаєм об'єднання Німеччини виступав у ці роки професор-економіст Тюбінгенського університету, фабрикант Фрідріх Ліст. У своїй основній праці «Національна система політичної економії» (1841 р.) він гірко нарікав на те, що політична роздробленість країни і система внутрішніх митниць заважають розвитку її економіки. Лист вимагав встановлення високих митних зборів на імпортовані з-за кордону вироби і проповідував не тільки завоювання світового ринку об'єднаної Німеччиною, але й війну за її панування в Європі. Таким чином, прогресивні прагнення поєднувалися в ідеології Ліста з агресивними і шовіністичними. Важливим кроком до ліквідації митних перегородок, що існували всередині Німецького союзу, стало створення в 1834 р. Митного союзу між Пруссією, Баварія, Вюртемберг та іншими німецькими державами (загальним числом 18); керівна роль у Митному союзі належала Пруссії. Організація спілки сприяла формуванню загальногерманського внутрішнього ринку, розвитку капіталізму в Німеччині та зростанню національної самосвідомості німецької буржуазії. У той же час створення Митного союзу забезпечувало Пруссії вирішальну роль у майбутньому об'єднання Німеччини.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Віденський конгрес — конференція послів великих держав Європи, очолювана австрійським дипломатом Клементом Венцель Лотар фон Меттернихом, яка проходила у Відні з 1 листопада 1814 року до 8 червня 1815 року.
Його мета полягала в тому, щоб врегулювати питання і перекроїти континентальну політичну карту після розгрому наполеонівської Франції попередньої весни, яка також відображатиме зміни після розпуску Священної Римської імперії, вісім років тому. Обговорення продовжувалося, не дивлячись на повернення з вигнання і відновлення влади у Франції екс-імператора Наполеона I в березні 1815 року, завершальний акт Конгресу був підписаний за дев'ять днів до його остаточної поразки при Ватерлоо 18 червня 1815 року.
Рішення
1.Росії було надано велику частину Варшавського герцогства (Польща) і було дозволено залишити Фінляндію (яку вона, завоювала у Швеції в 1809 і мала під владою до 1917 року).
2.Прусії було надано дві п'ятих Саксонії, частину Варшавського герцогства (Велике Князівство Познанське), Данциг і Рейнланд /Вестфалія.
3.Німецький союз з 38 держав був створений з попередніх 300, під головуванням австрійського імператора. Лише частина території Австрії і Пруссії, були включена до Союзу.
4.Нідерланди і Південні Нідерланди (приблизно сьогоденна Бельгія) були об'єднанні в конституційну монархію, під владою династії Оранських-Нассау.
За для компенсації Оранським-Нассау втрати землі Нассау на користь Прусії, Сполучене Королівство Нідерланди і Велике Герцогство Люксембург утворили особистий союз в рамках династії Оранських-Нассау, з Люксембургом (але не Нідерландами) на території Німецького союзу.[1]
5.Шведська Померанія, яка відійшла до Данії рік тому, була передана до Прусії.
6.Нейтралітет Швейцарії був гарантований.
7.Ганновер віддав герцогство Люнебург Данії, але була розширена шляхом додавання колишньої території єпископства Мюнстер і колишньої пруської Східної Фризії, і надання статуту королівства.
8.Більшість територіальних завоювань Баварії, Вюртембергу, Бадену, Гессен-Дармштадте, і Нассау 1801—1806 були визнані. Баварія також встановили контроль над Рейнланд-Пфальц і частиною наполеонівського князівства Вюрцбург і Великого герцогства Франкфурт. Гессен-Дармштадте, в обмін на відмову від князівства Вестфалія на користь Пруссії, було надано місто Майнц.
9.Австрія відновила контроль над Тиролем і Зальцбургом, колишніми Іллірійськими провінціями, і отримала Ломбардію-Венецію в Італії і Рагузу в Далмації. Колишні австрійські території в південно-західній частині Німеччини залишалися під контролем Бадену і Вюртембергу, а також Австрійські Нідерланди, також не були повернуті.
10.Габсбургам були повернені Велике герцогство Тоскана і Герцогство Модени і Реджо.
11.Папська держава відновило свої колишні терени, за виключенням Авіньйону і Конта-Венессен, які залишилися частиною Франції.
12.Сполученому Королівству, були підтверджені права на Капську колонію, Південна Африка; Тобаго; Цейлон, і різні інші колонії в Африці і Азії. Деякі колонії, в першу чергу Голландська Ост-Індія і Мартиніка, були повернені їх попереднім власникам.
13.Король Сардинії відновив владу у П'ємонті, Ніцці і Савої, і був надан контроль над Генуєю (кінець тимчасово відновленої Генуезької Республіки).
14.Герцогство Парма, П'яченца і Гуасталла отримали Марія Луїза, дружина Наполеона.
15.Герцогство Лукка було створено для династії Бурбон-Парма, яке мало право на повернення Парми після смерті Марії Луїзи. *Бурбон Фердинанд I відновив контроль над Неаполітанським королівством, але під час Ста днів підтримав Наполеона, викликавши Неаполітанську війну.
16Работоргівля була засуджена.
17.Свобода судноплавства була гарантована на багатьох річках, у тому числі на Рейні.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Становище Німеччини після Віденського конгресу
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz