Все для історика
П`ятниця, 19.04.2024, 23:52
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Ідеологічна боротьба у Німеччині в пер.пол. ХІХ ст. Марксизм - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Ідеологічна боротьба у Німеччині в пер.пол. ХІХ ст. Марксизм
Ідеологічна боротьба у Німеччині в пер.пол. ХІХ ст. Марксизм
EkzorДата: Субота, 19.06.2010, 14:17 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Французька революція визвала підйом громадського руху і у Німеччині в 1830 р. Але з цим рухом активно боролась німецька реакційна влада.
Видні німецькі письменники і публіцисти того часу активно виступали проти реакції. Очолювала цю боротьбу літературно-політична група «Молода Німеччина», якою ця керував письменник і публіцист Людвіг Берні. У своїх «Паризьких листах» початку 30-х років він різко критикував реакційні порядки в Німеччині. Сильне враження на розуми передової німецької інтелігенції надавало творчість Генріха Гейне, зокрема, його блискуча поема «Німеччина», яка представляла собою вбивчу сатиру на пруські політичні порядки, на німецьких можновладних князів, на дворянство, бюрократію і міщанство всій Німеччині. Живий відгук зустріла і «Пісня про ненависть» поета Георга Гервега, що проголосив революційну боротьбу єдиним засобом, здатним покінчити з реакцією. Проти засилля клерикальної реакції виступив філософ Давид Штраус. У книзі «Життя Ісуса» (1835 р.) він різко критикував легенди, пов'язані з виникненням християнства. Позбавлення від релігійних забобонів, писав Штраус, є умовою політичного прогресу. Клерикальні кола зустріли книгу Штрауса вкрай вороже.
З критикою релігії і інших ідеологічних засад «старого режиму» виступали і так звані младогегельянців - брати Бруно і Едгар Бауер, що належали до лівого крила послідовників Гегеля. Політичний радикалізм младогегельянців носив досить поверховий характер; вони презирливо ставилися до народних мас, стверджуючи, що історію творять «критично мислячі особистості».
Боровся з реакцією в області ідеології і філософ Людвіг Фейєрбах (1804-1872). Його перший твір «Думки про смерть і безсмертя», що вийшло у світ в 1830 р., було конфісковано владою, а Фейєрбах відсторонений від посади професора Ерлангенского університету. Не будучи активним політичним діячем, Фейєрбах мав великий вплив на уми передової інтелігенції своїми філософськими працями. У своїх перших роботах Фейєрбах представляв ще гегелівську школу. Але надалі він відійшов від Гегеля і став з позицій матеріалізму критикувати його ідеалістичне вчення. У 1839 р. Фейєрбах опублікував працю під назвою «Критика філософії Гегеля». У своїй найзначнішою філософській роботі «Сутність християнства» (1841 р.) Фейєрбах виступає проти релігійного світогляду, доводячи, що бог - це лише продукт людської фантазії.

Батьківщина марксизму — Німеччина. Його творці — Карл Маркс (Ш8-1883 pp.) і Фрідріх Енгельс (1820-1895 pp.);
Виникнення марксизму було детерміновано конкретними соціально-економічними і політичними передумовами. В кінці XVIII ст. в Англії, на той час економічно найрозвиненішій країні Європи, почався промисловий переворот, який у XIX ст. охопив інші європейські держави. Зростав обсяг промислового виробництва, будувались нові фабрики, збільшувалась чисельність найманих робітників. На зміну феодалізму широким фронтом ішов капіталізм. Формувались нові класи — буржуазія і пролетаріат. Дедалі сильнішою ставала експлуатація найманої праці з боку буржуазії, глибшала безодня між багатством і бідністю. В середовищі робітничого класу зростає незадоволення станом справ. Поступово воно переростає у страйки, організовані виступи проти існуючого економічного та політичного ладу. Деякі з них набувають великого резонансу. Серед них — повстання ткачів у м.Ліоні (Франція) в 1831 p. і 1834 p., сілезьких ткачів (Німеччина) у 1844 p., революційний рух англійських робітників за демократизацію державного устрою (чартизм) у 1830-1840 pp.
Поряд з промисловим переворотом, революційними виступами робітничого класу важливу роль у підготовці виникнення марксизму зіграли виявив раніше ідеї представників німецької класичної філософії (Гегель, Фейєрбах), класичної англійської політичної економії (Сміт, Рікардо) і французького утопічного соціалізму (Оуен, Фур'є, Сен-Симон ).
Марксизм, його політична концепція були реалістичною теорією епохи промислової революції, різкою критикою лібералізму, спробою нав'язати розрізнені цінності пролетаріату всьому європейському суспільству. У другій половині ХIХ століття марксизм значно поширився в багатьох країнах світу. де розгорілося рух робітничого класу. Марксизм мав величезний вплив на долю цивілізації у ХХ столітті. Вчення Маркса вийшовши на суспільну арену в 40-х роках, стало значним ідейно-політичним течією в Європі в 70-90-х роках XIX століття. У Росії марксизм з'явився і зміцнився в кінці XIX століття. До середини XX століття він розвивався в різних регіонах Азії, набув поширення в Африці, Латинській Америці.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Ідеологічна боротьба у Німеччині в пер.пол. ХІХ ст. Марксизм
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz