Все для історика
Середа, 24.04.2024, 14:57
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Проголошення третьої республіки. Уряд національної оборони - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Проголошення третьої республіки. Уряд національної оборони
Проголошення третьої республіки. Уряд національної оборони
EkzorДата: Субота, 19.06.2010, 13:11 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
2 вересня III і IV німецькі армії, виступивши з Седана, рушили на Париж. Уряд Другої імперії намагався приховати від країни факт капітуляції французької армії. Йому усередині допомагали в цьому депутати опозиційних фракцій, в тому числі буржуазні республіканці. Лякаючись революції, ліві Депутати намагалися шляхом обману народних мас виграти час, щоб сформувати з складу депутатів Законодавчих корпусу коаліційну буржуазний уряд.
Однак робітники Парижа випередили буржуазних політиканів. 4 вересня з ранку, кинувши майстерні, вони кинулися до законодавчого корпусу. У той час, коли між представниками буржуазних фракцій йшов торг щодо складу тимчасового коаліційного уряду, робочі увірвалися в Бурбонский палац, вимагаючи негайного проголошення республіки. Але вони діяли без керівництва. Брали активну участь у революційних подіях цього дня, бланкістами, внаслідок своєї нечисленності, недостатньою зв'язку з робочими масами, невміння організувати й очолити ці маси виявилися нездатними зіграти керівну роль. Їхні спроби проголосити республіку і забезпечити революційний склад нового, республіканського уряду не увінчалися успіхом.
Під тиском робітників мас буржуазні республіканці були змушені проголосити республіку. Проте в ратуші, куди вони захопили за собою маси, що заповнювали Бурбонский палац, їм вдалося нав'язати робочим уряд, складене з буржуазних республіканців (переважно правого крила) і орлеаністов. Воно присвоїло собі найменування «уряду національної оборони».
Найбільш сильні позиції в уряді республіки займали орлеаністи. Генералу Трошо був наданий пост глави уряду із збереженням за ним функцій військового губернатора Парижа. Орлеаністамі були військовий і морський міністри, а також префект паризької поліції. Орлеаніст Т'єр, хоча офіційно і не був членом уряду, від участі в якому він відмовився, фактично грав у ньому велику роль.
Буржуазні республіканці отримали портфелі міністрів: закордонних справ (Фавр), внутрішніх справ (Гамбетта), фінансів (Пікар), освіти (Симон), юстиції (кремом).
З перших днів свого перебування при владі уряд вересневої республіки проводило політику капітуляції перед Пруссією, яка вимагала важких для Франції територіальних поступок і грабіжницької контрибуції. До цієї капітулянтські політиці його спонукала боязнь озброїти в інтересах оборони народні маси.
6 вересня 1870 міністр закордонних справ Жюль Фавр в циркулярі, розісланому дипломатичним представникам Франції за кордоном, оголосив про рішучість уряду «виконати свій обов'язок до кінця» і не поступитися агресорові «ні п'яді землі, жодного каменю французьких фортець». Під прикриттям цих пишних Декларацій республіканський уряд у дійсності вживало всіх заходів до якнайшвидшого укладення миру з Прусією. Після невдалих спроб домогтися посередництва від американського, а потім від англійського послів у Парижі воно направило 12 вересня в Лондон, Петербург і до Відня Тьєра, доручивши йому просити європейські уряди сприяти укладенню світу, обіцяючи знову нав'язати Франції монархію замість республіки.
У дні, коли насувалася загроза облоги Парижа німецькими військами, французький уряд створювало тільки видимість підготовки столиці до оборони. На ділі воно перешкоджало озброєння трудового населення. Сформована у вересні 1870 з усіх верств населення національна гвардія не призначалася для воєнних дій проти прусської армії; її навчання мало лише показної характер. На командних постах в національній гвардії залишалися бонапартисти і орлеаністи. Робочим видавалося застаріле зброю з непридатними патронами. Незважаючи на настання осені, у них не було ні належного обмундирування, ні табірних наметів. Не приймалися заходи і до того, щоб поповнити до початку облоги недостатні запаси зброї в Парижі.
Буржуазний уряд залишив на колишніх постах бонапартістскіх поліцейських і чиновників (префектів, мерів, прокурорів, суддів тощо), а якщо і замінює їх, то переважно орлеаністамі. Під заступництвом реакційного поліцейського і чиновницького апарату орлеаністи і бонапартисти безперешкодно вели контрреволюційну агітацію в Парижі і в провінції, особливо в сільських місцевостях, використовуючи наближення виборів до Національних зборів, яким нові правителі Франції прагнули якомога швидше передати владу. Реакційний склад майбутнього зборів зумовлюється умовами прусської окупації, потуранням уряду по відношенню до антіреспубліканской агітації монархістів, поспішністю, з якою уряд мав намір приступити до виборів.
Політика уряду перебувала в різкому протиріччі з інтересами зовнішньої безпеки і демократичного відродження країни. «Уряд національної оборони» з перших своїх кроків показало, що в дійсності воно було «урядом національної зради».
Продовольча політика уряду також була на руку прусському командуванню, який вирішив голодом примусити Париж до капітуляції. Уряд відмовився від реквізиції продовольчих запасів і від нормування продуктів, як того вимагали від імені народу створені після проголошення республіки комітети пильності на чолі з Центральним комітетом 20-ти округів Парижа, а також бланкістская друк. Своєю бездіяльністю уряд заохочував нестримну спекуляцію продовольством і паливом; з великим запізненням воно ввело нормування хліба та м'яса. Робочі райони забезпечувалися при цьому набагато гірше буржуазних. Трудящі Парижа вистоювали довгі години в чергах за нікчемним кількістю сурогатного хліба, жорстоко голодували страждали від холоду в сувору зиму 1870-1871 рр.., А буржуазія, незважаючи на облогу, не відчувала дефіциту продовольства і не терпіла ніяких інших позбавлень.
27 жовтня 1870 маршал Базен здав противнику Мец разом зі своєю армією, звільнивши що облягали фортецю німецькі війська для наступальних операції під Парижем.
На зрадницьку здачу Меца, на події у Бурже і на переговори про перемир'я робочі Парижа відповіли 31 жовтня 1870 повстанням. Вони захопили ратушу, заарештували частину членів уряду, створили революційний орган влади - Комітет громадського порятунку. Керівну роль у цих подіях грав Центральний комітет 20-ти округів.
Повстання 31 жовтня зазнало поразки. Поки бланкістами і неоякобінци дискутували, що залишилися на волі члени уряду за допомогою вірних йому батальйонів національної гвардії звільнили заарештованих міністрів і до 4 годин ранку 1 листопада знову оволоділи ратушею.
Невдача народного виступу 22 січня та послідували за ним масові арешти революціонерів, закриття клубів і демократичних органів друку, заборона народних зборів полегшили уряду здійснення зрадницького акту - здачі Парижа ворогові. Капітуляція відбулася 28 січня 1871
Уряд Трошо - Фавро повністю взяло важкі та принизливі для Франції вимоги переможця. Капітуляція Парижа відбулася на наступних умовах: сплата у двотижневий термін 200 млн. франків контрибуції, здача більшої частини паризьких фортів, польових гармат паризького гарнізону та інших засобів опору. Було прийнято також пруське пропозиція про проведення в 10-денний термін виборів до Національних зборів, що полегшувало монархістам можливість пробитися до влади.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія країн Зх. Європи та Пн. Америки (екзамен) » Проголошення третьої республіки. Уряд національної оборони
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz