Все для історика
Вівторок, 22.05.2018, 20:42
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Державний обілік документів та його принципи - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Державний обілік документів та його принципи
Державний обілік документів та його принципи
EkzorДата: Четвер, 24.05.2012, 19:53 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Державний облік докумен¬тів НАФ здійснюється централізовано відповідними архівними установами та власниками приватних архівів у межах повнова¬жень, визначених чинним законодавством; на рівні архіву (архів¬ного відділу, підрозділу), приватного архівного зібрання; певної адміністративно-територіальної одиниці; архівної системи.
Під обліком архівних документів розуміють комплекс контрольна-охоронних заходів/операцій, що забезпечують фіксацію наявності архівних документів, а також отримання відомостей про їхній склад, обсяг і рух в одиницях об¬ліку Визначальними принципами обліку архівних документів є централізація, уніфікація, динамічність, достовірність і пов¬нота.
Принцип централізації реалізується через взаємодію співро¬бітників, відповідальних за облік в архіві та дотримання порядку ведення і строків. Принцип динамічності забезпечується оперативним внесен¬ням необхідних змін до облікових документів та баз даних або своєчасним укладанням нових облікових документів. Несвоє¬часно облікований документ піддається ризику втрати, опера¬тивність прискорює надання користувачеві інформації про до¬кумент та його видавання.
Принцип достеменності та повноти обліку гарантується проведенням комплексу організаційно-методичних заходів, спрямованих на забезпечення дотримання порядку ведення основних облікових документів і баз даних та відображення в них фактичної кількості, складу і стану документів, що зберігаються в архів¬ній установі. Точність обліку забезпечується надійністю вихідних початкових даних, які переносять у форми обліку з первиних документів, а також чітким і розбірливим оформленням до-ії при надходженні або вибуванні кожної одиниці обліку.
Принцип уніфікації обліку забезпечується єдиним методич¬ним керівництвом, що сприяє дотриманню наступності обліку на всіх стадіях роботи з документами - у діловодстві і архівах (архівних підрозділах) установ та державних архівах - через сувору регламентацію системи основних облікових документів та вимог до її ведення.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Державний обілік документів та його принципи
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz