Все для історика
П`ятниця, 20.07.2018, 13:04
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Загальні положення порядку витребування документів. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Загальні положення порядку витребування документів.
Загальні положення порядку витребування документів.
EkzorДата: Четвер, 24.05.2012, 19:50 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства (установи та організації), які перебувають на території України, витребують документи з-за кордону через Департамент консульської служби МЗС України з урахуванням вимог законодавства кожної окремої країни.
У випадку реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах України витребування повторних свідоцтв та довідок про проведену реєстрацію провадиться на підставі письмових звернень заявників до відділу реєстрації актів громадянського стану Київського міського управління юстиції, або до відділу реєстрації актів громадянського стану Київського обласного управління юстиції.
Якщо реєстрація актів громадянського стану була проведена у дипломатичних представництвах колишнього СРСР, то заяви громадян про витребування повторних свідоцтв про реєстрацію актів громадянського стану надсилаються до об'єднаного архіву ЗАГС уряду м. Москви.
При потребі консульської легалізації документів, отриманих заявником за кордоном, Департамент консульської служби МЗС України здійснює відповідний запит до дипломатичного представництва України.
Департамент консульської служби МЗС України та дипломатичні представництва України через посередництво державних архівних установ України здійснюють витребування документів соціально-правового характеру для громадян, які проживають за межами України.
Згідно з п.2.1. Інструкції про порядок переміщення через державний кордон України текстових, аудіо- та аудіовізуальних матеріалів за кордон без дозволу вивозяться оригінали або копії документів, засвідчені в нотаріальному порядку, що належать громадянам та легалізовані в МЗС України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, про:
реєстрацію актів громадянського стану; освіту; присудження наукових ступенів, присвоєння вчених звань і підвищення кваліфікації; реєстрацію транспортних і інших технічних засобів на право управління ними; трудовий стаж; участь у війнах та військових конфліктах; поранення та лікування; нагороди; пенсії; спадщину; ін.. документи.
Державні архівні установи оформляють замість окремих видів документів також архівні довідки для громадян, які виїздять з Укр. на постійне (тимчасове) місце проживання.
Не підлягають пропуску через державний кордон трудові книжки, військові квитки, дозвіл на право носіння зброї, посвідчення особи.
Замість трудової книжки, військового квитка тощо можуть бути оформлені і вивезені за межі Укр. архівні довідки, які видаються державними архівними установами та легалізуються в Департаменті консульської служби МЗС Укр., якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Державні архівні установи виконують різного роду запити соціально-правового характеру, що відносяться до їх компетенції.
Формою відповіді на запит є архівна довідка або, якщо цього потребує запит, архівна копія, виписка з документа.
Для виконання запиту виконавець має ретельно вивчити відомості, що містяться в отриманих анкетах, заявах, листах. У випадку відсутності відомостей слід вжити додаткових заходів для отримання необхідних даних. Запит, виконання якого за наявними даними не є можливим, повертається до Держкомархіву України з поясненнями причин невиконання.
Архівні довідки про стаж роботи наводяться за документами як державних архівних установ, так й архівних підрозділів підприємств (установ, організацій).
Якщо архівні довідки про працю відсутні, але є свідки, які можуть підтвердити факт роботи заявника, архівна довідка може бути оформлена на підставі їх свідчень.
Архівні довідки про освіту складаються як за документами державних архівних установ, так і навчальних закладів. Зміст таких довідок повинен бути близький до тексту оригіналу документа. Ураховуючи бажання закордонних навчальних закладів, установ (фондів) працевлаштування, архівна довідка про вищу освіту, яка надсилатиметься за кордон, повинна містити відомості з диплома та з додатка до нього. Громадяни України та іноземці, які навчалися в Україні, мають право замість архівних довідок, що замінюють атестат (диплом), витребувати документи про освіту міжнародного зразка.
Довідки про військову службу, спеціальну військову освіту, отриману у військових навчальних закладах, розташованих на території У, наводяться і оформляються Галузевим державним архівом Міністерства оборони України.
Довідки про участь у ВВВ 1941-1945 рр., військову службу на території колишнього СРСР можуть бути наведені за документами військкоматів та переоформлені державними архівними установами в архівну довідку встановленого зразка. Довідки про участь у партизанському русі на території України оформляються за даними ЦДАГО України. Довідки про осіб, які зазнали репресій у 30-80-і роки і були реабілітовані до квітня 1991 р. надаються за документами державних архівних установ, органів прокуратури, СБУ, МВС України.
Такі довідки, наведені відповідно до запитів Департаменту консульської служби МЗС України або за безпосередніми зверненнями громадян, оформляються або переоформляються державними архівними установами, надсилаються до Держкомархіву України для подальшої пересилки заявникам або підприємствам у встановленому порядку.
Довідки, наведені за документами державних архівних установ, архівних підрозділів підприємств, надсилаються до Департаменту консульської служби МЗС України для подальшої легалізації, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, та передачі заявникам.
У разі особистого звернення до державних архівів громадян України, які проживають за кордоном, іноземців та осіб без громадянства архівні довідки можуть видаватись заявникам безпосередньо.
Отримані архівні довідки підлягають легалізації в Департаменті консульської служби МЗС Укр, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Загальні положення порядку витребування документів.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz