Все для історика
Вівторок, 17.07.2018, 04:46
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Типологія документальних публікацій - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Типологія документальних публікацій (Публікація як історичне джерело.)
Типологія документальних публікацій
EkzorДата: Четвер, 24.05.2012, 19:45 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Безперервно поповнюється масив документальних публікацій (археографічний фонд) можна класифікувати по декількох підставах: ступеня втрати документом у публікації своєї первісної цільової функції, цілі включення документа в публікацію, характером підбору документа для публікації, способу відтворення документа в публікації.
За ступенем втрати документом своєї первісної цільової функції виділяються оперативна і комбінована публікації, а також публікація історичного джерела.
Оперативна публікація включає документ, що не втратив своїх початкових цільових функцій і зберігає службове значення; публікація історичного джерела - документ, який втратив свої початкові цільові функції та службовий характер; комбінована публікація містить як документ, що не втратив своїх початкових цільових функцій, так і історичне джерело.
За мети включення документа в публікацію виділяється наукова, науково-популярна та навчальна публікації.
Наукова публікація розрахована на користувачів, що професійно займаються вивченням минулого, і готується з дотриманням максимально можливого набору археографічних вимог; науково-популярна публікація - на широке коло користувачів, які цікавляться минулим, і готується за полегшеним археографічним правилами, наприклад, зі спрощеними принципами відтворення тексту документа; навчальна публікація призначена для використання в освітньому процесі і готується за спрощеним археографічним правилами, має конвой дидактичної спрямованості.
Мета публікації визначає її тип, що є першим системоутворюючим ознакою в типології документальних публікацій.

За характером підбору документа виділяються пофондового, тематична, повідовая публікації.
Пофондового публікація включає всі без винятку збереглися в конкретному архівному фонді документи або їх переважну частину, надаючи в розпорядження користувачів все інформаційне різноманіття архівного фонду; тематична публікація - документи з певної теми, висвітлюючи з максимальною повнотою і всебічність конкретний факт, подія, явище, процес минулого в певному часовому і просторовому вимірах. Тематичні документальні публікації за характером фільтрації документів поділяються на тематичні ланцюгові (що містять документи різних видів і одного рівня створення і походження) і тематичні каскадні (що містять документи різних видів і різного рівня створення і походження). Повідовая публікація містить документи одного виду (різновиду) у певному часовому або просторовому вимірах. Цю групу публікацій за характером фільтрації документів можна поділити на повідовие регулярні (що включають документи одного виду та рівня походження) і повідовие каскадні (що містять документи одного виду різних рівнів походження) публікації.
Характер підбору документів визначає вид документальних публікацій, що є другим системоутворюючим ознакою в їх типології. За способом відтворення документів виділяються друкарський, факсимільний і технотронної публікації, які є їх оболонкою або формою подання документальної публікації користувачеві. Друкарський публікація відтворює документ засобами поліграфії у книжковій, прікніжной, внутрікніжной, журнальної, газетної формах; факсимільна публікація відтворює документ з максимально можливим збереженням всіх його зовнішніх ознак, аж до кольору і матеріалу носія (муляжних документальна публікація); технотронної публікація відтворює документ особливими технічними, винайденими в XX ст., засобами і способами, включаючи електронно-комунікативний (Інтернет), наприклад, у вигляді фотоальбому, на аудіокасеті, мікрофіш, мікрофільмі, CD, CD-ROMe та ін Спосіб відтворення документів визначає форму документальних публікацій, що є третім системоутворюючим ознакою в їх типології. Публікація може бути заснована на необмеженою й обмеженою середовищі документів, базових масивів, використовуваних при її підготовці. У цій підставі виділяються автономна і системна документальні публікації. Автономна документальна публікація спирається на обмежену середовище одного історично сформованого документного комплексу. Системна документальна публікація базується на необмеженій середовищі двох або більшої чила документальних комплексів. Документний середовище, на якій готується видання, є четвертим системоутворюючим ознакою в типології документальних публікацій, визначаючи її конфігурацію. Автономна і системна документальні публікації можуть бути як високодокументальной, так і нізкодокументальной публікаціями. Високодокументальной вважається публікація, що забезпечує максимально можливу повноту відображення в своїх документах стану і розвитку факту, події, явища, процесу минулого, нізкодокументальной - публікація, що відображає лише окремі сторони, моменти стану і розвитку факту, події, явища, процесу минулого. Тип, вид, форма, конфігурація документальної публікації полягають у складному взаємозв'язку і взаємозалежності. Наприклад, наукова публікація має будь-який вид і будь-яку форму, в той час як навчальна документальна публікація неможлива в пофондового вигляді. Автономна конфігурація документальної публікації не годиться для академічного типу документальної публікації, але виправдана для повідовой або навчальної документальної публікації. Ці взаємозв'язок і взаємозалежність позначаються ще яскравіше на відборі документів для публікацій різного типу, виду, форми, конфігурації, відтворення тексту, формування конвою.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Типологія документальних публікацій (Публікація як історичне джерело.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz