Все для історика
Вівторок, 22.05.2018, 20:51
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Методи викладання історичних дисциплін у ВНЗ - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Методи викладання історичних дисциплін у ВНЗ
Методи викладання історичних дисциплін у ВНЗ
EkzorДата: Четвер, 24.05.2012, 19:41 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На сьогодні існує багато визначень МЕТОДу.
Ме́тоди науко́вого дослі́дження – методи встановлення параметрів, структури, інших характеристик досліджуваних об’єктів. Загальнонаукові методи дослідження – емпіричні (експеримент, спостереження, опис) та теоретичні (аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення, індукція, дедукція, пояснення, систематизація, класифікація і т. д.). Спеціальні методи дослідження грунтуються на вивченні конкретних фізичних та хімічних властивостей речовини й фізичних властивостей та параметрів полів фізичних.
Метод – система усвідомлених поступальних дій які призводять до певного результату, мети. Навчальний метод – поєднання способів і форм навчання, які спрямовані на досягнення певної мети. Сам метод відображає як спосіб так і характер пізнавальної діяльності. Головне, чим відрізняється метод від форм – мета, у методі представлений спосіб набуття знань та ступінь участі у процесі самих студентів.
Існують 2 рівні методів навчання:
1. Загальнодедактичний
2. Приватнодидактичний (ПРЕДМЕТНИЙ)
1. Пояснювально-ілюстративний – викладач різними способами надає інформацію або об’єкт вивчення, студенти її сприймають, усвідомлюють, запам’ятовують. Це один з найпростіших і економних способів передачі узагальненого і синтезованого наукового досвіду. Виховує уваги, дисципліну, стриманість, спостережливість, терпіння, витримку.
2. Репрудуктивний – (відтворення знань). Розробка викладачем завдання для студентів на відтворення ними знань і являється способом діяльності. Може виявлятись в усній або письмовій формах, побудований індуктивно чи дедуктивно тощо. Студенти мають відтворити знання, дотримуючись достовірності. Виховує логіку викладу матеріалу, мислення, працелюбність, спостережливість, систематичність.
3. Проблемний, проблемного викладення. Викладач формує проблему, сам розкриває шлях і логіку її вирішення, не даючи студентам контроль за цією логікою і спонукаючи їх задавати питання, дискутувати. Виховує увагу, спостережливість, логіку мислення, інверсійність мислення.
4. Частково пошуковий – евристичний. Проблемність викладу з елементами дослідницької роботи, суть якої зводиться до наступного, на основі вивчених фактів прагнути до здобуття більших знань. Викладач має зберегти попередній рівень знань та розробити систему «допомоги» чи то «підказок». Формує відповідальність, активність, самостійність та ініціативність, інверсивність мислення.
5. Дослідницький. – реферати, статті, кваліфікаційні, курсові та інші види робіт.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Методи викладання історичних дисциплін у ВНЗ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz