Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:25
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Реформація - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (історія, 6 курс) » Реформація
Реформація
EkzorДата: Понеділок, 21.05.2012, 22:10 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
4. Реформація — це ідеологічна революція, вона була першим етапом становления буржуазного менталітету. Термін походить від латинського слова реформаццо - перетворення, виправлення.
Реформація як загальноевропейське явище - це різноманітні релігійні, ідеологічні і соціально - політичні рухи, якими було охоплено більшість країн Західної і Центральної Свропи, вони були спрямовані проти католицької церкви.
Основними причинами реформації були:
1. Політичний чинник. Нові централізовані держави на північному заході європи виступали проти концепції універсальної церкви .яка_проголошувала свою юрисдикцію над державою і правителем. Ідеал такої церкви суперечив свідомості середнього класу в цих нових державах.
Ця основна політична проблема була ускладнена конкретними особливостями. Нації, які прийняли протестантизм в епоху Реформації, перебували поза зоною орбіти старої Римської імперп, могутні середні класи мали інший від латинських націй світогляд. Деякі навіть розглядають Реформацію як повстання північних німецьких народів проти латинських націй з їх середземноморською культурою. Правителі цих держав чинили опір юрисдикції папи римського на своїй території. Ця юрисдикція була дуже часто світською, а не тільки духовною, оскільки римська церква була великим землевласником Європи. Церковне землеволодіння створило умови для розділення підлеглоті усередині держави, і такі деспотичні правителі, як Тюдори, цьому опиралися. Призначення на важливі позиції в римській церкві здійснував іноземець – папа римський. Духівництво судилося в церковних судах, а не королівських, причому після цих судів можна було звертатися зі скаргами в папський суд. Тяжкі - церковні податки також викликали у народу і його правителів ворожнечу до Риму. Генріх VIII не зійшовся з церквою з питания про те, що розлучення у королівській родині є міжнародною справою, яку вирішує папа римський, чи національною проблемою, яку може виршити духівництво.
2. Економічний чинник. На землі, що знаходилися у володінні церкви у Зах. Європі жадібно дивилися національні володарі, дворянство, середній клас нових національних держав. Правителі не хотіли втрачати гроші які йшли до Риму. Більше того, на духівництво не моширювалася система оподаткування націнальних держав.
3. Інтелектуальний чинник Реформації полягав у тому, що - люди стали критично сприймати релігійне життя, яке диктувала їм католицька церква. У міру того як посилювався середній клас, він став виступати проти концепції єдності середньовічного суспільства, яка підпорядковувала індивідуума владі. Ця тенденція індивідуалізму була посилена виникненням абсолютистських держав. Люди розширювали свій інтелектуальний горизонт починали цікавитися мирськими, а не релігійним життям.
4. Моральний чинник реформації був пов'язаний (з інтелектуальним. Учені-гуманісти, які могли читати Новий заповіт на грецькій мові, чітко бачили суперечність Між церквою, яку описано новому заповіті, і католицькою Церквою. Зацікавлене у своїй вигоді, духівництво дуже часто купувало і продавало посади. Дуже багато служителів одержували гроші не виконуючи ніякого служіння, пов'язаного з посадою. Деякі займали декілька посад відразу. В церковних судах купувалась і продавалася справедливість. За гроші можна було одержати диспенсацію, яка дозволяла, наприклад, одружуватися на близькій родичці, священники мали наложниць.
5. Зміни, що вдбувалися в соціальній структурі, прискорювали розчарування середньовічної людини в церкві. Виникнення міст і формування в них середнього класу створило індивідуалізм. Нова_грошова економіка звільнила людей від землі як головного засобу існування. Соціальне невдоволення і вимоги реформ було певним соціальним чинником реформації.
6. Коли люди стикаються з поганими умовами життя, їх незадоволення звичайно знаходить вираз в ідеях якого-небудь великого вождя. Дух Реформації утілився в Мартні Лютері, що проголосив право кожного звертатися прямо до Бога через Христа, право, яке відображене в Писаннях. Індульгенції.
Протест Лютера у вигляді 95 тез проти зловживання системою індульгенцій прискорив хід подій , які привели до Реформації в Німеччині. З Німеччини Реформація поширилася по всій Північній і Західній Європі.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (історія, 6 курс) » Реформація
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz