Все для історика
Вівторок, 24.04.2018, 19:29
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Мартін Лютер - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (історія, 6 курс) » Мартін Лютер
Мартін Лютер
EkzorДата: Понеділок, 21.05.2012, 22:10 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Католицька церква учила, що людина може врятуватися від гріхів і уникнути пекла по милості божій і заступництва святих. Але для цього він повинен виконувати обряди, залучатися до священних таїнств і творити богоугодні справи. Однією з таких справ була купівля індульгенцій. Лютер оголосив відпущення гріхів за гроші блюзнірством і відкинув зовнішні культові атрибути католицької церкви, проголосивши єдиним шляхом до порятунку істинну віру в спокутну жертву Христа. Замість католицького вчення про «подяку за заслуги» Лютер затверджував, що порятунок можна отримати тільки завдяки божественній милості, що дарувала людям через Христа. При цьому він розглядав віру як внутрішній стан людини, а «благодать» (чудодійна рятівна сила, витікаюча від бога) — як силу, постійно перебуваючу в людині, допомагаючу йому долати гріхи і досягати «порятунку». Теза про те, що «порятунок» дарується людині безпосередньо від бога, підривала засади католицької церкви і духовної ієрархії, оскільки з нього логічно витікало, що отримати «благодать» і «прийти до бога» можна і без посередництва церкви і духівництва. Місце священиків в лютеранській церкві зайняли пастирі — наставники віруючих в «слові божому», які нічим іншим але виділялися з натовпу віруючих, як тільки знанням Євангелія. По навчанню Лютера, «слово боже» укладено тільки в священному писанні , яке він визнавав єдиним джерелом віри, відкидаючи настанови отців церкви, панські булли і постанови.
Тим самим скидався весь католицький культ — шанування святих, ікони, вівтарі, осяяння хресним знаменням, колінопреклоніння, навчання про чистилище. Але Лютер не пішов до кінця в затвердженні релігійного індивідуалізму, він не допускав вільного тлумачення священного писання самими віруючими і залишав деякі на таїнств (хрещення, причащання і покаяння). Причому в тлумаченні таїнства євхаристії (причащання) він недалеко пішов від католицького догмата про «перетворення», зтверджуючи, що хоча хліб і вино не перетворюються на «тіло і кров» Христа, але Христос нібито присутній в таїнстві причащання.
Виражаючи інтереси консервативно-бюргерських кругів, Лютер не допускав ніяких соціально-політичних змін. Більше того, він вимагав зміцнення існуючого соціально-політичного ладу і закликав віруючих покірливо підкорятися світській князівській владі, оскільки вона одна могла, на його думку, охороняти порядок і захищати церкву і віруючих. Таким чином, проголошена Лютером внутрішня релігійність не в меншій, а в значно більшому ступені, ніж зовнішня католицька набожність, поневолила людину, позбавляла його духовній свободи.
Лютер не відразу пішов на розрив з папою і католицизмом. В своїх «95 тезах» проти індульгенцій він ще залишався правовірним католиком, що вірив в папську непогрішність. Але виявившися на гребені широкого антикатоличного руху, він неминуче повинен був прийти до заперечення папської влади і католицького догматизму. Цьому перш за все сприяли дії його супротивників — папісти, звинуватили Лютера в схизмі і єресі. В 1518 р. папа викликав Лютера на допит до Рима. Але він, покладаючись на підтримку свого покровителя — саксонського курфюрста, відмовився з'явитися. Спроба папського легата Каетана, спеціально прибулого до Німеччини, переконати Лютера в його помилках ні до чого не привела. Закінчився провалом і затіяний папістами диспут Лютера з богословом Екком . Лютер заявив, що він згоден з осудженими церквою Віклефом і Гусом і не визнає ніякої СИЛИ за папським відлученням. Це привело до остаточного розриву з католицькою церквою. Тепер Лютер обрушився па папську курію, закликаючи вести з нею війну не тільки словом, але і зброєю і розгромити «цих ватажків розпусти... кардиналів, тат і всю зграю римського Содому». У вересні 1520 р. була опублікована папська булла про відлучення Лютера від церкви. Але в Німеччині вона не знайшла ніякої підтримки. У ряді міст на знак протесту спалювали копії папської булли. У дворі Віттоїбергського університету у присутності маси студентів її піддав вогню сам Лютер.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (історія, 6 курс) » Мартін Лютер
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz