Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:29
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Предмет методології історії. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (історія, 6 курс) » Предмет методології історії.
Предмет методології історії.
EkzorДата: Понеділок, 21.05.2012, 21:53 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Проблеми методології історії у історіографії України і країн Східної Європи. Праці М.Костомарова, М.Грушевського, Д.Дорошенка, І.Крип’якевича. Історико-теоретичні дослідження у Росії, праці С.Соловйова, В.Ключевського, П.Милюкова, М.Кареєва та ін. Етапи і результати розробки методологічних проблем історії у колишньому СРСР, праці О.Грушина, Є.Жуклва, В.Косолапова, Б.Могильницького, М.Барга, І.Ковальченка, М.Лооне та ін. Ідеологічні рамки методологічних досліджень у СРСР, здобутки і перешкоди. Основна і допоміжна література з курсу.
Предметом української історіографії є закономірності нагромадження знань і розвитку української історичної думки, становлення і збагачення української історичної науки.
Не сам історичний процес, не конкретні факти, події, явища історії, а лише ті, що мають безпосереднє відношення до розвитку знань про ці події, факти і явища.
Внесок українських істориків у дослідження світової історії, історії зарубіжних країн, інших народів.
Об'єктом української історіографії виступають її творці, результати діяльності окремих осіб або їх груп.
До об'єктів історіографії відноситься діяльність українських істориків, наукових історичних установ, інститутів, кафедр, наукових товариств і видавництв як у самій Україні, так і за її межами.
Завдання української історіографії
Завдання української історіографії як наукової галузі і навчальної дисципліни? Вони випливають з самого предмета дисципліни і включають у себе пошук аргументованих відповідей на наступні питання:
• Коли і як зародилася українська історична думка, де її витоки, які основні етапи у своєму розвитку вона пройшла і що представляє собою сьогодні?
• Хто з представників українства зробив найбільш помітний внесок у розвиток історичних знань, появу нових концепцій, хто збагатив українську історіографію новим розумінням тих чи інших епох, періодів, процесів, подій і явищ власної і зарубіжної історії?
• Яка роль наукових осередків, товариств та видавничих інституцій у розвитку української історичної науки, в популяризації її надбань в Україні та в світі?
• Які провідні наукові школи, напрями, течії характеризують розвиток української історичної думки і як вони взаємозв'язані з тенденціями світової історіографії?
• У чому полягає вплив історичної науки на розвиток суспільної свідомості, в т. ч. історичної, і як конкретно-історичні умови впливають на розвиток історичних знань?
• Як змінювалась проблематика історичних досліджень у залежності від того чи іншого періоду історії, як збагачувались джерельна база і методи досліджень?
Головні функції: Пізнавальна функція закладена в самій природі історіографії, що віддзеркалює процес нагромадження історичних знань, виокремлення їх в окрему наукову систему. Ця функція поєднує предмет і об'єкт історіографічного пізнання.
Методологічна з критичним осмисленням і відбором методологічних принципів (правил) історичного пізнання, ефективних методів дослідження. Конструктивно-критична та прогностична функції - критично оцінює набутки різних поколінь.
Світоглядна функція - дає колосальний морально-духовний заряд молодій генерації істориків, озброює їх національно-державницьким світоглядом, високими моральними якостями, формує почуття відповідальності перед суспільством.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (історія, 6 курс) » Предмет методології історії.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz