Все для історика
Вівторок, 19.06.2018, 01:37
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Культура Стародавнього Сходу та її історичне значення - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Культура Стародавнього Сходу та її історичне значення
Культура Стародавнього Сходу та її історичне значення
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 18:18 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Історія Культури Стародавнього Сходу бере початок від виникнення найдавніших цивілізацій у Месопотамії та Єгипті (IV-III тис. до н.е.), в Індії (ІІІ - ІІ тис. до н.е.) та Китаї (ІІ тис. до н.е.). Вона викликає особливий інтерес завдяки виникненню своєрідних та визначних пам’яток культури, які нагромадило людство від неоліту до бронзової та залізної доби. Перехід від родоплемінної культури до перших цивілізацій відбувався насамперед там, де природа щедро винагороджувала трудові зусилля людини і сприяла виробництву додаткового продукту, який поступово переходить у власність родоплемінної верхівки. Сприятливі природні умови субтропічної зони Близького Сходу стали причиною того, що саме в долинах річок Євфрату, Тігру та Нілу сформувалися ранньокласові цивілізації та їх перші держави. Згодом вони виникли у долинах річок Інду і Гангу в Індії, Хуанхе і Янцзи в Китаї. У землеробських народів Стародавнього Сходу формування цивілізованого суспільства відбувалося швидше, ніж в інших регіонах Землі. Перехід до більш прогресивних форм землеробства та тваринництва, широке використання металів, розвиток ремесла і торгівлі позначилися тут на перебудові архаїчної системи суспільних відносин. Під їх впливом прогресувало виробництво, прискорювався процес формування інститутів державної влади: армії, органів управління та судочинства. Поступово розширювалися зв’язки між існуючими державами, відбувався плідний обмін здобутками цивілізацій. Усе це дає підстави говорити про спільність культурної еволюції Стародавнього Сходу.
Перехід народів Стародавнього Сходу до штучного зрошення, винайдення плуга та застосування колеса сприяли піднесенню сільського господарства, застосування гончарного круга — розвиткові ремесла. В окремих регіонах виникли зародки металургії, виплавлялися мідь, бронза, а згодом й залізо. Поява надлишкового продукту започаткувала натуральний обмін, який згодом переростає у грошову торгівлю, поширення якої зумовило виникнення майнової нерівності і соціальне розшарування суспільства. Утворюється держава, головною функцією якої стає охорона власності — розробка, прийняття й практичне запровадження відповідного законодавства. Це відбувається у формі утвердження так званої «східної деспотії», при якій уся верховна влада зосереджується в руках правителя держави.
Поступово утверджуються релігійні форми духовного життя, формується міфологія. Розвиток сільського господарства, ремесла, торгівлі та державності зумовили виникнення у країнах Стародавнього Сходу наукових знань, сприяли розширенню освіти. Саме тут вперше була створена писемність, зародилися фундаментальні та прикладні наукові знання з астрономії, медицини, математики, фізики, хімії, історії, географії, правознавства. Прогрес духовного життя стимулював розвиток художньої творчості — виникає література, зростає рівень музичного та образотворчого мистецтва. Історичне значення культури стародавньго сходу полягає у тому що саме культура стародавньго сходу надала світові відокремлення розумової праці від фізичної, накопичення чималихнаукових знань — поки без виділення науки в самостійну сферу. Та надала основні елементи цивілізації міста, писемність, державу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Культура Стародавнього Сходу та її історичне значення
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz