Все для історика
Вівторок, 19.06.2018, 01:35
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Досягнення та проблеми античного полісу - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Досягнення та проблеми античного полісу (в оцінках Аристотеля та Фукідіта.)
Досягнення та проблеми античного полісу
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 18:18 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Період становлення полісу охоплює дві історичні епохи в історії Давньої Греції - гомерівську і архаїчну, тобто час з XI до кінця VI ст. до н.е. Протягом VIII-VI ст. до н.е. на Балканському півострові, в Егейському басейні, Причорномор'я та Західному Середземномор'ї виникло в цілому кілька сот полісів з більш-менш схожою соціально-економічною структурою, принципами політичного управління та системою духовних цінностей. Уже на зорі грецької цивілізації у творах ліричних поетів архаїчної епохи можна зустріти перші спроби осмислення формувалися основ полісної життя. Фукідід став одним з перших грецьких істориків, який побачив у соціальній боротьбі важливий фактор розвитку грецьких полісів. Фукідід в мові Нікія напередодні відступу афінян від Сіракуз в 413 р.: "Адже місто - це люди, а не стіни і кораблі без людей". Таким чином, поняття поліса як певної громадянської спільності (або громади) було властиво політичному мисленню древніх. Більше того, виникнення подібної спільності розглядалося як перше, головна і необхідна умова існування поліса. В позднеклассіческій період розуміння полісу отримало теоретичне обгрунтування в працях грецьких філософів, особливо у Аристотеля і Платона. Обидва мислителя підкреслювали можливість благого життя для греків тільки в рамках поліса. Вони ретельно обгрунтували ідею становлення та розвитку поліса з типологічно нижчих форм людського співжиття - сім'ї і села. Основну задачу поліса філософи бачили у формуванні громадянського колективу у відповідності до потреб громадян і законами поліса. Аристотель бачить основну причину виникнення держави у властивій людям тязі до спілкування. Елементарної громадської осередком в Аристотеля виступає домогосподарство або сім'я (ойкос). Об'єднання декількох сімей в селище чи село є наступною сходинкою, а об'єднання кількох селищ в місто чи держава (поліс), що володіє необхідною територією і населенням і здатне до самодостатньої існування і процвітання, оголошується вищої, досконалою формою людського суспільства: "... поліс, - зазначає філософ, - виникає заради потреб життя, але існує він заради благої життя ". В політичному відношенні поліс в Аристотеля є спільнотою громадян - вільних людей, що володіють правом участі в законодавчої та судової влади. Своїми дослідженнями Аристотель намітив головне русло, по якому пішла теоретична думка античності і нового часу, цікавилася полісом.

http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Досягнення та проблеми античного полісу (в оцінках Аристотеля та Фукідіта.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz