Все для історика
Вівторок, 24.04.2018, 19:30
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Джерела з історії раннього християнства - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Джерела з історії раннього християнства
Джерела з історії раннього християнства
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 18:17 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Основним джерелом з найбільш стародавньому періоду історії християнства є новозавітна частина Біблії. До неї входять, якщо перераховувати у порядку, канонізованих церквою, 4 Євангелія, Діяння апостольські, 21 послання апостолів і Апокаліпсис, або Одкровення Іоанна Богослова.
Більшість новозавітних творів псевдонімності. Вони написані на грецькому народному ( «койне») мовою; гіпотеза про арамейською або давньоєврейському мовою їх оригіналів нічим не підтверджується.
Першим за часом твором Нового заповіту є Апокаліпсис. Його датування 68-69 рр.. заснована на фактичному матеріалі. «Звірине число» 666, яким зашифровано ім'я прийдешнього Антихриста, розкривається дослідниками як позначення імператора Нерона (37-68). Іншим відправним пунктом треба вважати вказівку про сім царів і прогноз приходу восьмого, який вже раніше був у числі семи. Ця схема знаходиться в повній відповідності з атмосферою політичного життя тодішнього Риму, де були поширені чутки про те, що Нерон не загинув і що скоро він знову з'явиться. Для автора Апокаліпсису очікуване нове поява Нерона ототожнювалося з появою Антихриста. Усі ці дані вказують на час царювання Гальби - з середини 68 до першої третини 69г. Поява інших новозавітних бо Він вивів датують початком II ст.
Якщо порівнювати різні новозавітні твори за ступенем їх цінності як історичних джерел, то на перше місце в цьому ряду треба поставити Дії. Вони дають важливий матеріал, що стосується розповсюдження християнства серед народів середземноморського басейну у II ст. У світлі того, що розповідають Діяння, розкривається і зміст послань апостолів як проповідників і розповсюджувачів християнства.
Історія становлення християнства охоплює період з середини I ст. до V ст. включно. Протягом зазначеного періоду раннє християнство пережило ряд етапів свого розвитку, інтересуюшіе нас етапи формування релігії можуть бути коротко зведені до наступних стадіях:
1) стадія актуальною есхатології (друга половина I ст.);
2) стадія пристосування (II ст.);
3) розвиток культу
Протягом кожної з цих стадій переживали серйозну еволюцію і віровчення, і культ, і організація (церква). Змінювався соціальний склад віруючих, виникали і розпадалися різні новоутворення всередині християнства в цілому, невпинно спалахували внутрішні зіткнення, за віросповідання і культової формою яких ховалася боротьба соціальних і національних угруповань з приводу реальних суспільних інтересів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Джерела з історії раннього християнства
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz