Все для історика
Вівторок, 24.04.2018, 19:30
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна „Польське питання” в роки Першої світової війни. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » „Польське питання” в роки Першої світової війни.
„Польське питання” в роки Першої світової війни.
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 17:22 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Представники обох основних польських політичних таборів розглядали події кінця XIX ст. - 1914 р. як прелюдію до великої війни. Учасники поділів Польщі - Росія, Німеччина і Австро-Угорщина - через розбіжності між ними опинились у ворожих воєнних блоках, і тому, на думку народовців, і пілсудчиків, слід було чекати, коли "польське питання" стане об'єктом політичної гри, а "польська карта" набуде важливого значення в ході воєнних дій. Відень не мав жодної програми стосовно розв'язання "польського питання". Щоправда, більшість галицьких партій прагнула утворення троїстої австро-угорсько-польської монархії і здавалося, що до цієї ідеї прихильно ставиться і Франц Йосиф І. Однак мадяри і німці рішуче заперечували проти такого повороту подій. З цього погляду спільна відозва австрійського і німецького урядів від 9 серпня 1914 р., як і наступні звернення військового командування із запевненнями, що війська Центральних держав принесуть людності Королівства Польського свободу й незалежність, були досить загальними й ні до чого не зобов'язували. 14 серпня 1914 Микола I в офіційній декларації обіцяв після війни об'єднати три частини Польщі в автономна держава у рамках Російської імперії. Однак восени 1915 більша частина російської Польщі була окупована Німеччиною і Австро-Угорщиною, а 5 листопада 1916 монархи двох держав оголосили маніфест про створення самостійного Польського Королівства в російській частині Польщі. 30 березня 1917, після Лютневої революції в Росії, Тимчасовий уряд князя Львова визнав право Польщі на самовизначення. 22 липня 1917 Пілсудський, який воював на боці Центральних держав, був інтернований, а його легіони розформовані за відмову принести присягу вірності імператорам Австро-Угорщини та Німеччини. У Франції за підтримки держав Антанти в серпні 1917 був створений Польський національний комітет (ПНК) на чолі з Романом Дмовським і Ігнаци Падеревського; була сформована також польська армія з головнокомандуючим Юзефом Галлером. 8 січня 1918 президент США Вільсон зажадав створення незалежної Польської держави з виходом до Балтійського моря. У червні 1918 Польща була офіційно визнана країною, воюючою стороною на боці Антанти. 6 жовтня, в період розпаду і краху Центральних держав, Регентська рада Польщі оголосив про створення незалежної польської держави, а 14 листопада передав Пілсудському всю повноту влади в країні. До цього часу Німеччина вже капітулювала, Австро-Угорщина розпалася, а в Росії йшла громадянська війна. Польський національний комітет – Велепольський.

http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » „Польське питання” в роки Першої світової війни.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz