Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 22:28
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Утворення Королівства сербів, хорватів та словенців - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Утворення Королівства сербів, хорватів та словенців (1918 - 1920 рр.)
Утворення Королівства сербів, хорватів та словенців
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 17:19 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Поразка Австро-Угорщини у війні та її колапс дозволили реалізувати ідею об'єднання південних слов'ян. Вже 29 жовтня 1918 року в Загребі було оголошено про створення Держави словенців, хорватів і сербів на територіях, раніше входять до складу Австро-Угорщини. 24 листопада 1918 про входження до складу Сербії заявив народний сабор Срем, через день таке ж рішення прийняв національний комітет сербів Банату, Бачки і Баранячі, а 26 листопада було оголошено про приєднання до Сербії Чорногорії. Нарешті 1 грудня королівство Сербія і Держава словенців, хорватів і сербів об'єдналися в єдину незалежну державу, що отримала назву Королівство сербів, хорватів і словенців. Його королем був проголошений Петро I Карагеоргієвич.
Соціально-економічне становище Королівства сербів, хорватів і словенців в перші роки його існування було вкрай важким: повоєнна розруха, інфляція, високий рівень безробіття, невирішеність аграрного питання вели до хвилювань в селі і частим масовим страйків робітників. Протягом всього міжвоєнного періоду в Сербії зберігалося повне домінування сільського господарства в економіці, причому його модернізація йшла вкрай повільними темпами через мелкоземелья [38] і брак капіталу. Об'єднання південнослов'янських земель не дало скільки-небудь значного поштовху до розвитку сербської промисловості: позначалися такі негативні фактори, як конкуренція з боку словенських та хорватських підприємств, вкрай низька купівельна спроможність населення Сербії і більш відсталих регіонів, брак робочої сили і фінансових ресурсів. Тим не менш, у міжвоєнний період у Сербії почалися процеси індустріалізації, передусім у добувній, харчовій і тютюновій галузях. Белград був повністю перебудований і перетворився у великий європейський столичний центр. [5]
У політичній системі Королівства сербів, хорватів і словенців провідна роль належала двом сербським партіям: Народної радикальної партії Миколи Пашіча, що перейшла на консервативні, пансербскіе позиції, і більш ліберальної Югославської демократичної партії Любомира Давидовича, відстоює ідею єдиного південнослов'янської народу. Жодної з цих партій не вдалося завоювати скільки-небудь значної підтримки у несербського народів країни, проте відносне чисельну більшість сербів в етнічному складі населення королівства [39] дозволяло радикалам і демократам поперемінно знаходиться при владі протягом 1920-х рр.. Їх головним політичним супротивником була Хорватська селянська партія на чолі зі Степаном Радичем, що вимагає федералізації держави. У 1921 році під тиском сербських партій була прийнята конституція («Відовданскій статут»), що закріпила унітарний устрій королівства та пануючий вплив Сербії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Утворення Королівства сербів, хорватів та словенців (1918 - 1920 рр.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz