Все для історика
Вівторок, 19.06.2018, 01:39
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Соц.-політ., економічний, культурний розвиток українських - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Соц.-політ., економічний, культурний розвиток українських (земель напередодні Української революції 1917-1921 рр.)
Соц.-політ., економічний, культурний розвиток українських
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 17:17 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Перша світова війна, що розпочалася як збройний конфлікт між двома групами імперіалістичних країн, поставила Україну в епіцентр воєнно-політичних подій. Українську "карту" в ті роки прагнули розіграти Німеччина, Австро-Угорщина, Румунія, свої інтереси в цьому регіоні намагалися відстояти Англія і Франція. Українці, розді¬лені кордонами й фронтами, змушені були воювати один проти одного за чужі їм інтереси. З початком воєнної кампанії збіглося посилення антиукраїнських заходів російського уряду. В Києві було закрито газету "Рада", місячники «Літературно-науковий вісник» та "Українська хата", тижневик "Село", журнали "Дзвін", "Україна". Попри всі заяви про толерантність у справах віросповідань російсь¬ка адміністрація розгорнула переслідування греко-католицької Церкви й примусове насадження православ'я. Війна до крайніх меж загострила кризові явища в суспільстві. Половина працездатного населення України змушена була одягнути військові шинелі. Багато з них не повернулися додому або ж дістали поранення, що зробили їх інвалідами. Протягом двох років воєнних дій Росія втратила 1,5 млн. чоловік убитими, 4 млн. — пораненими та 2 млн. — полоненими. Події 1914-1917 pp. особливо негативно позначилися на аграрному секторі економіки країни. Внаслідок воєнних мобілізацій у селянських господарствах України залишилося менш як 39% працездатних чоло¬віків. У1916 р. посівні площі в Україні зменшилися на 1,9 млн. десятин проти 1913 p., а валовий збір сільськогосподарської продукції — на 200 млн. пудів. Тривало соціальне розшарування села. Саме в Україні була най¬більша частка його крайніх груп, тобто, найбідніших і найзаможніших, — 47,5%. Малоземелля і безземелля стали причиною інтенсивних міграційних процесів, вимивання сільського населення в міста. Мілітаризація промисловості супроводжувалась обмеженням дії робітничого законодавства, введенням обов'язкових понаднормових робіт, ліквідацією обмежень на жіночу й дитячу працю. Підвищення номінальної заробітної плати робітників нівелюва¬лося дорожнечею. Зростав селянський рух: усього протягом серпня 1914 - грудня 1916 рр. в Україні відбулося більш як 160 виступів селян і батраків. Ширилися заворушення в армії та на флоті.

http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Соц.-політ., економічний, культурний розвиток українських (земель напередодні Української революції 1917-1921 рр.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz