Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:32
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Причини і передумови ранніх демократичних революцій - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Причини і передумови ранніх демократичних революцій (XVII - XVIII ст.)
Причини і передумови ранніх демократичних революцій
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 17:04 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Новим часом називають епоху, яка розпочалася буржуазними революціями в Західній Європі (наприкінці XVI — на початку XVII ст. в Нідерландах, у середині XVII ст. — в Англії). Ідеологією ранніх буржуазних революцій був протестантизм, а в XVIII ст. нею стає значно радикальніше та матеріалістичне за своєю суттю Просвітництво. Період кінця ХV- початку XVI ст. в житті європейських народів був відзначений настільки відчутним і помітним економічним піднесенням, що деякі історики того часу почали говорити про початок нової епохи всесвітньої історії. І вони мали рацію. Відзначивши незвичайну новизну життя, вони почали виділяти в історії новий етап, який характеризується зародженням, розвитком та успіхом нового капіталістичного способу виробництва, що прийшов на зміну феодалізму з його насильством та примусом.
Нідерланди. У другій половині XVI ст. Нідерланди складались з 17 провінцій (Голландія, Брабант, Фландрія, Люксембург). З часом ця країна стала однією з найрозвинутіших країн Європи. Причини та передумови буржуазної революції: Нідерланди були залежними від іспанського королівства, їхньому розвитку заважали високі податки, що призводило до зниження виробництва товарів у країні; Збереження феодальних відносин на півдні країни, експлуатація феодалами залежних селян; Розміщення іспанської армії у Нідерландах; Розвиток реформації; Хижацька політика Іспанії. У 1556 Карл передав трон своєму сину Філіпу II. Карла, незважаючи на суворі методи, розглядали в якості правителя, який потрібен Нідерландам. Філіп виріс у Іспанії та не володів ні нідерландською, ні французькою мовами. Під час царювання Філіпа становище у Нідерландах загострилося через більш високе оподаткування, придушення протестантизму і централізацію влади. Зростаючий конфлікт досяг точки кипіння і, у кінцевому підсумку, привів до війни за незалежність. У результаті революції була визнана незалежність Семи Об’єднаних провінцій. Області, відомі нині як Бельгія та Люксембург (ті з сімнадцяти провінцій, які залишилися під правлінням Габсбургів), отримали назву Південних Нідерландів. Першим лідером революції був Вільгельм Оранський. Нідерландська революція стала одним з перших успішних розколів у Європі та призвела до появи перших європейських республік сучасного часу. 30 січня 1648 року війна закінчилася підписанням Мюнстерського договору між Іспанією та Нідерландами. У Мюнстері 15 травня 1648 року сторони обмінялися ратифікованими копіями договору.
Англія. Причини та передумови буржуазної революції в Англії: Невдоволення селян процесом огородження. Огороджування - процес насильного вигнання селян з їхніх земель, у зв'язку з бажанням дворян-землевласників загарбати більше земель для ведення вівчарства, так як ціни на вовну підвищились; Збільшення чисельності безземельних селян. Так створилася армія трударів для мануфактур і копалень; "новим дворянам", що були подібні до буржуазії, заважали феодальні обмеження - заборона щодо торгівлі, цехова регламентація. Особливо їхнє невдоволення посилилось при королях династії Стюартів - Якова I і Карла I; система роздачі монопольних прав монархами на виготовлення товарів, що гальмувало розвиток промисловості. Cтюарти прагли встановити в Англії класичну форму абсолютизму, що призвело до конфлікту королівської влади і парламентом - представницьким органом, що існував в країні з XIII ст.
Французька революція (1789-1799). Революція (1789-1799) була названа Великою. Її причини: Суперечності між третім станом (торговці, промисловці, селянство, робітники мануфактур, біднота) і пануючими станами – дворянством і духовенством. Королівська влада перечила всьому, що могло знищити цехову систему і монопольні привілеї, послабити феодальну залежність селянства. Всі стани крім дворян мусили платити податок. Фінансова і торгово-промислова криза. Неврожай спричинив нестачу продуктів харчування. Французьке Просвітительство стало ідейним підґрунтям французької буржуазії і народних мас. Початком революції вважається день 14 липня 1789 р., коли було здійснено штурм Бастилії. В очах народу Бастилія була символом королівської сваволі.
Настання Нового часу пов'язане з розвитком капіталізму і ранніми буржуазними революціями в країнах Західної Європи, насамперед у Голландії та Англії (XVII ст.). У цей час буржуазія вимагала ліквідації станового ладу встановлення юридичної рівності забезпечення свободи й безпеки особи і приватної власності шляхом створення необхідних політичних і правових гарантій.
У боротьбі проти абсолютної монархії, дворянства й церкви ідеологи буржуазії прагнули відокремити питання політики держави права релігії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Причини і передумови ранніх демократичних революцій (XVII - XVIII ст.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz