Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:42
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Наслідки революцій XVII - XVIII ст. для окремих держав - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Наслідки революцій XVII - XVIII ст. для окремих держав (та історичного процесу в цілому)
Наслідки революцій XVII - XVIII ст. для окремих держав
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 16:59 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Англійська революція стала однією з найвизначніших подій в історії людства XVII ст. Вона справила значний вплив не лише на розвиток Англії, а й на процес становлення всієї європейської цивілізації нового часу. Історичне значення революції полягає в тому, що внаслідок неї в Англії встановився новий економічний і суспільно-політичний лад. В економічній сфері було знищено все те, що заважало розвиткові ринкових відносин і товарного виробництва. Після революції розпочався промисловий переворот, внаслідок якого Англія перетворилася на одну з найрозвиненіших країн світу. Її стали називати “майстернею світу”. Промислова перевага над іншими країнами дозволила Англії перебрати першість і в торгівлі. Англійці опанували морські торговельні шляхи, створили могутню імперію з величезними колоніальними володіннями. У політичному житті утвердилася конституційна монархія, в якій влада короля обмежувалася парламентом, що відображав інтереси різних верств англійського суспільства. Величезним було й міжнародне значення англійської революції. Вона справила вплив на розвиток різних народів і континентів. Під впливом її ідеалів розпочалася боротьба північноамериканських колоній, яка привела до утворення США. Політичні ідеали англійської революції стали взірцем для інших країн Європи: спираючись на ці ідеали, вони почали створювати політичні програми для власних революцій.
Історичне значення Нідерландської революції полягає в тому, що вона завдала удару іспанському абсолютизму, відкрила епоху буржуазних революцій в Європі. Підсумком революції було повалення іспанського владарювання та утворення у Північних Нідерландах першої в Європі буржуазної республіки. Нідерландська революція мала вражаючі наслідки: значно прискорився розвиток капіталістичних відносин, зростала кількість мануфактур, насамперед у Лейдені, Амстердамі, Роттердамі, Утрехті; розвивалася морська торгівля. Порт Амстердам став новим центром світової торгівлі. Голландцям вдалося захопити колонії в Індонезії, Південній Африці, Північній Америці. Перемогла Реформація. Заснований у 1609 р. Амстердамський національний банк був першим і протягом тривалого часу єдиним банком в Європі. Створення голландської колоніальної імперії та значні темпи економічного розвитку Північних Нідерландів були б неможливими без перемоги революції. Основні її наслідки: • було знищено залежність від Іспанії — політичну перешкоду для економічного розвитку Нідерландів; • створено умови для розвитку протестантської віри як ідейної підвалини нового суспільства; • почалося формування голландської нації. Поділ країни за релігійною ознакою став причиною того, що виникли два народи — голландський і фламандський, які розмовляють однією мовою, але сповідують різні релігії.
Французька революція справила величезний вплив на розвиток французького суспільства і світової історії. Вона сколихнула Європу і започаткувала глибокі соціальні потрясіння. Часто її називають Великою. Революція знищила феодально-абсолютистський лад і відкрила простір для розвитку капіталізму, сприяла розширенню громадянських прав і свобод в інших країнах, введенню конституційних форм правління. До найважливіших підсумків революції належать скасування привілеїв дворян і духівництва, введення принципу рівних можливостей для всіх громадян. Спрощувалися також форми власності, селяни одержували за виплату протягом десяти років ділянки землі. Мінялася податкова система. Становий характер податків було скасовано, їхній обсяг залежав тепер від доходів чи майна. Державні витрати перестали бути таємницею. Революція покінчила з королівською владою у Франції та встановила республіку. Попри кривавий терор і постійну боротьбу за владу, вона спиралася на верховенство представницьких виборних органів. Спершу це були Установчі збори, згодом — Законодавчі та Національний Конвент. Парламентська демократія здобула у Франції перемогу, а держава з часом стала гарантом незворотності політичних і соціально-економічних перетворень.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Наслідки революцій XVII - XVIII ст. для окремих держав (та історичного процесу в цілому)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz