Все для історика
Середа, 25.04.2018, 15:15
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Політика царизму в національному питанні. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Політика царизму в національному питанні.
Політика царизму в національному питанні.
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 16:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
XIX століття: Формально російське законодавство не знало правових обмежень за національною ознакою. В законах були обмежені євреї (в деяких правах, незалежно від віросповідання), з 1864 року поляки-католики. На рівні підзаконних актів - обмеження для татар-мусульман. Правові обмеження діяли в залежності від конфесійного ознаки і ступеня володіння російською мовою. Так як конфесійний ознака часто поширювався на національності, то обмеження мали національний характер. Однак «інородець» міг, не переходячи в православ'я користуватися всіма правами державної служби та становими привілеями, якщо виявляв лояльність владі. Офіційних документів, що формували національну політику, не існувало, ця політика формулювалася завжди у відношенні конкретних конфесій і народів на певному етапі.
При Миколі I (1825-1855) намітилася тенденція до «русифікації» та «православізаціі» малочисельних народів і до наступу на самобутність великих. Ще більше вона проявилася в царювання Олександра II (1855-1881), що було пов'язано з: Польське повстання 1863-1864; Реакція мусульманських народів внутрішньої Росії і Закавказзя на Кримську війну; Російська експансія в Середню Азію.
Основні обмеження прав поляків-католиків в Південно-Західному Північно-Західному краях (де поляки в основному були поміщиками, а білоруси та українці - селянами). Полякам заборонялося купувати та орендувати землі в 9 західних губерніях. Поляки-католики не могли надалі призначатися на більш ніж 50% місць в управлінні. Заборонялося викладання і навіть вживання польського та литовського мов у школі. Були ліквідовані майже всі католицькі монастирі. У 1865 році була поставлена задача «якнайшвидшого і повного» обрусіння краю. З 1866 року був взятий курс на витіснення поляків з державних постів благонадійними росіянами. Всі адміністративне діловодство - тільки російською мовою. З 1867 року дозволено навчати хрещених татар («інородців») рідною мовою. Існування українського народу офіційною лінією не визнавалося. 1863 - заборона друкувати книги духовного змісту українською. C 1876 заборона періодичної преси українською мовою. Поразка в Кримській війні і Польське повстання змусили Олександра II зробити кроки назустріч фінському дворянству, прагнув розширити рамки автономії. З 1860 у Фінляндії власна валюта, з 1863 - регулярно функціонуючий законодавчий орган - Сейм, в 1878 дозволено формування обмежених військових частин. 1859-1879 - ряд законодавчих актів з прав євреїв (спочатку дозволили купцям перший гільдії, які мають вищу освіту, жити за межами смуги осілості, потім - досить широкому колі євреїв-ремісників). 80-е: витіснення з державних посад представників місцевих народностей в Закавказзі (Вірменія, Грузія). Русифікаторська політика в Прибалтиці.
Aлександр III - посилення націоналістичних тенденцій у внутрішній політиці. Викладання там російської мови почалося ще при Н I в середній школі, а з введенням загальної військової повинності - в початковій. З 1885 - діловодство російською, 1887 - всі навчальні заклади у відомості Міністерства освіти. 1887-1893 - обов'язкове викладання російської мови в середній школі 1897-1899 - закони про передачу церковно-парафіяльних шкіл Вірменії в відомість Міністерства освіти. Русифікація Фінляндії: перший міністр-секретар нефінского походження - Плеве, російська мова в діловодстві. Початок 80-х: єврейські погроми на півдні Росії - жорстокість політики щодо вибору євреями місця проживання.
XX століття (початок): Придушення національних рухів у XIX столітті сприяло їх радикалізації на початку XX. Нацтональние питання стає дестабілізуючим фактором в Російській імперії. Загальні вимоги національних рухів: рівняння народностей в правах, навчання рідною мовою, свобода віросповідання. Важливий фактор - земельна: Захист від російської колонізації (Казахстан, Середня Азія, Закавказзя, якути, буряти); Боротьба проти поміщиків (Прибалтика, Грузія); Територіальна автономія (Польща, Фінляндія).
1905 - дозвіл видавати Євангеліє українською мовою


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Політика царизму в національному питанні.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz