Все для історика
Середа, 25.04.2018, 23:13
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Латиноамериканський регіон в кінці XVIII - XIX століттях - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Латиноамериканський регіон в кінці XVIII - XIX століттях (соціально-економічний та політичний розвиток.)
Латиноамериканський регіон в кінці XVIII - XIX століттях
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 16:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Все життя латиноамериканських колоній була підпорядкована інтересам і потребам метрополій. Іспанія і Португалія розглядали свої заморські володіння як джерело дорогоцінних металів і продуктів плантаційного господарства (тростинний цукор, бавовна, тютюн, рис і т. д.). У колоніях добре була розвинена гірська промисловість, особливо королівські рудники. Зате обробна майже не розвивалася. Навіть на початку XIX ст. мануфактур було дуже мало. Колоніальна влада свідомо гальмували розвиток промисловості для того, щоб зберегти за метрополією монопольне право на ввезення готових виробів. Тільки тому була заборонена внутрішня торгівля між самими колоніями. Влада перешкоджали також вирощування винограду, оливи, льону, розведення шовковичних черв'яків. Дозволялося проводити лише ті сільськогосподарські культури, які не культивувалися в метрополії.
На межі XVIII-XIX вв. посилилося невдоволення колоніальною адміністрацією. Відбувалися повстання міських низів, індіанців. Росли опозиційні настрої серед креолів. В креольської опозиції, яка перебувала під впливом ідей французької революції, оформилося дві течії. Одне виступало за відділення від Іспанії, інше - за зрівняння в правах з іспанцями та участь в управлінні колоніями. Іспанська Америка стояла на порозі потужного вибуху визвольного руху. Серйозні поразки Іспанії від наполеонівської Франції в 1809-1810 рр.. послужили сигналом до початку визвольних повстань. Війна за незалежність іспанських колоній тривала з 1810 по 1826 р. В результаті війни за незалежність на місці колишніх іспанських колоній виникли незалежні республіки: Мексика, Велика Колумбія (включала Венесуелу і Еквадор), Аргентина, Перу, Чилі та ін У латиноамериканських республіках було скасовано станове і расову нерівність, а також ліквідовано подушна подати, трудові повинності і колоніальні податки в королівську скарбницю. Але влада перейшла в руки земельної аристократії і військових креольського походження. Рабство в більшості республік збереглося до середини XIX ст.
Країни Латинської Америки у другій половині XIX - початку XX ст. У більшості латиноамериканських країн здійснювався промисловий переворот. З'явилися перші фабрики, впроваджувалася нова техніка, почалося будівництво залізниць. Буржуазія країн Південної Америки була слабка. Тому впровадження машин на виробництво та будівництво залізниць здійснювалося іноземцями. Іноземний капітал відігравав важливу роль в економічному житті латиноамериканських країн. Особливо великим впливом користувалися Англія і США. Частина багатств невеликих південноамериканських країн контролювалася американськими капіталістами. Світове значення Південної Америки особливо зросла після відкриття в ряді країн нафтових джерел. Почалася видобуток кольорових металів в Колумбії, Перу і Чилі. Історія латиноамериканських республік у другій половині XIX ст. може здатися одноманітною. Після досягнення незалежності спокою не наступало. Країни континенту стрясали громадянські війни, революції, встановлювалися військові диктатури. Нелегко встежити за постійною зміною урядів. Колумбія, наприклад, за неповні півстоліття (1839-1885) пережила шість громадянських воєн. У Бразилії тривала боротьба проти монархії, за встановлення республіки і скасування рабства. У 1889 р. монархія була повалена і Бразилія проголошена республікою.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Всесвітня історія, 5 курс) » Латиноамериканський регіон в кінці XVIII - XIX століттях (соціально-економічний та політичний розвиток.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz