Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:11
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Радянсько-німецькі відносини й «українське питання» - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Радянсько-німецькі відносини й «українське питання» (у кінці 1930-х рр. – на початку 1940-х рр.)
Радянсько-німецькі відносини й «українське питання»
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 09:25 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Сталіну імпонувало те, як Гітлер розправився з опозицією. Фюрер, у свою чергу, називав "вождя народів СРСР" "гарним хлопцем", котрий знає, як слід приборкати свій народ — це "сімейство кроликів". Дотепер навіть історикам важко осягнути глибинний сенс і наслідки радянсько-німецького альянсу 1939 р.: надто мало відомо як про справжні цілі його, так і про обставини, в яких він народжувався. Можливо, саме тому в літературі так і не сформувався зважений погляд на радянсько-німецькі відносини кінця 30-х-початку 40-х рр. На підставі наявної інформації можна впевнено стверджувати: під час підписання договору інтереси безпеки СРСР якщо й малися на увазі, то лише в останню чергу. Адже таємні переговори з керівництвом третього рейху Сталін розпочав ще в березні 1936 р. Метою їх було встановлення союзницьких відносин із гітлерівською Німеччиною. Але наркомові закордонних справ М.Литвинову, який категорично висту¬пав проти будь-яких відносин СРСР із фашистським рейхом, Сталін довіритися не міг. Тому зробив інакше: відрядив до Берліна під вигля¬дом торговельного представника свого особистого емісара Д.Канделакі, відповідального партійного функціонера з Грузії. Йому належало, оминаючи звичайні дипломатичні канали, "за будь-яку ціну домовити¬ся з Гітлером". Згідно з радянсько-німецькою торговельною угодою, Німеччина отримала від СРСР 1,5 млн. т зерна, 101 тис. т бавовни, 1 млн. т лісоматеріалів, 238 тис. т бензину, 14 тис. т міді, 140 тис. т марганцевої руди, 8 млн. т нафтопродуктів, десятки тисяч тонн стратегічної сировини — нікелю, алюмінію, золота, навіть платини (900 кг!). евтішний наслідок для СРСР мало й військове співробітництво. Так, німецька сторона продала СРСР недобудований важкий крейсер "Лютцов', перейменований на "Петропавловськ", а також 25 новітніх літаків. Якщо укладання пакту про ненапад із потенційним агресором ще можна тлумачити як спробу відвернення війни, то зовсім інакше слід розцінювати таємні протоколи до пакту, де йшлося про задоволення територіальних апетитів обох держав. За цими домовленостями, існу¬вання яких Радянський Союз протягом півстоліття категорично запе¬речував, Сталін дістав змогу розширити територіальні межі СРСР. 28 вересня радянсько-німецький воєнно-політичний альянс було підтверджено новим документом — договором про дружбу і кордон. Та хоч би як там було, а новий договір між Радянським Союзом і Німеччиною, уточнюючи розмежувальну лінію між цими державами по території Польщі, формально підтверджував включення західноукраїнських і західнобілоруських земель до складу СРСР Між іншим, соли Ріббентроп висловив претензії на нафтоносні райони Галичини,
Сталін рішуче йому відмовив: це, мовляв, частина України й українці будуть ображені. Договір створював умови для розв'язання проблеми Бессарабії й Буковини, територій, населених переважно українцями.
28 червня 1940 р., після оголошення румунському урядові ультима¬тивних нот із вимогою передати СРСР вказані території, війська спеціально створеного Південного фронту на чолі з генералом Г. Жуковим перейшли радянсько-румунський кордон. У районі Болграда та Ізмаїла проведено повітряно-десантну операцію, швидко захоплено польові та довготривалі укріплення на румунській території.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Радянсько-німецькі відносини й «українське питання» (у кінці 1930-х рр. – на початку 1940-х рр.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz