Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:33
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Радянсько-німецькі відносини на початку війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Радянсько-німецькі відносини на початку війни (Договір про дружбу і кордон між СРСР і Німеччиною.)
Радянсько-німецькі відносини на початку війни
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 09:23 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Червона армія виконала покладене на неї завдання. Однак уже в цій, досить необтяжливій місії виявилися вади, що свідчили про невисокий рівень її боєздатності. Генерал армії А.Хрульов, який брав участь у поході радянських військ у Західну Україну, свідчив, що організаційне забезпечення справило тяжке, просто гнітюче враження. Скоординовані бойові дії вермахту та Червоної армії, що увінчалися спільними ж парадами у Бресті, Львові та деяких інших містах, в усьому світі розцінили як небезпечне зростання тоталітарних сил, посилення загрози мирові в Європі. Ці побоювання підтвердилися після того, як стало відомо, що під час переговорів Молотова і Ріббентропа І Берліні в листопаді 1940 р. останній запропонував Радянському Союзові приєднатися до "троїстого пакту" (Німеччина, Італія, Япо¬нія). Радянський уряд дав згоду, висунувши, щоправда, певні умови, які нацистів не влаштовували. 28 вересня радянсько-німецький воєнно-політичний альянс було підтверджено новим документом — договором про дружбу і кордон. Протягом півстоліття в радянській історіографії замовчувався самий факт укладення такого договору між "першою в світі країною соціалізму, що переміг" — Радянським Союзом — і "ворогом усього миролюбного людства" — нацистською Німеччиною. З приводу наслідків пакту письменник-анти-фашист Генріх Манн у розпачі записав у щоденнику: "Сталін — це той же Гітлер. Вони знайшли один одного, щоб виступити проти цивілізо¬ваного світу". Про те, як далеко радянське керівництво зайшло в цій фальшивій зовнішньополітичній грі, свідчить бенкет з нагоди підписання згадано¬го договору, на якому Сталін виголосив тост за Гітлера як "авторитет¬ного вождя німецького народу, який заслужено користується його любов'ю". Більш ніж сумнівну переорієнтацію Союзу PCP визнав доцільною нарком закордонних справ В.Молотов, проголосивши на V сесії Вер¬ховної Ради СРСР, що "не тільки безглуздо, а й злочинно вести таку війну, як війна за знищення гітлеризму, котра прикривається фальшивим прапором боротьби за «демократію».
Договір про дружбу та кордони між СРСР та Німеччиною — договір укладений між Третім Рейхом та Радянським Союзом 28 вересня 1939 року після спільного вторгнення до Польщі.[1] Підписаний міністром зовнішніх справ Німеччини Ріббентропом та Народним комісаром закордонних справ СРСР Молотовим. Доповнював укладений раніше пакт Молотова — Ріббентропа від 23 серпня. В ЗМІ була оприлюднена лише основна частина договору. До договору додавалось декілька секретних статей. В цих статтях регулювався обмін населенням між Радянським Союзом та Німеччиною, уточнювались межі «сфер впливу» визначені пактом Молотова-Ріббентропа, та погоджувалось придушення будь-якої «польської агітації». При наступі Вермахту на Польщу, під контролем Німеччини опинилось Люблінське воєводство та східна частина Варшавського воєводства, які мали належати до сфер впливу Радянського Союзу згідно з пактом Молотова-Ріббентропа. Аби компенсувати Радянському Союзу ці втрати, було погоджено передати Литву, за винятком невеликої частини Сувалкійського району в радянську сферу впливу. Після цього обміну, Радянський Союз поставив Литві ультиматум, а 15 червня 1940 року захопив та створив Литовську РСР. Щодо права приналежності західноукраїнських земель до СРСР угода втратила чинність 30 липня 1941 року з підписанням СРСР Угоди Сікорського-Майського.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Радянсько-німецькі відносини на початку війни (Договір про дружбу і кордон між СРСР і Німеччиною.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz