Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:27
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Воєнні дії на Україні навесні й влітку 1942 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Воєнні дії на Україні навесні й влітку 1942 р.
Воєнні дії на Україні навесні й влітку 1942 р.
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 09:13 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Здобувши перемогу в битві під Москвою, радянське керівництво стало помилково вважати, що ворога можна перемогти, розгорнувши загальний наступ по всіх фронтах. Навесні 1942 р, було заплановано низку наступальних операцій в Україні (район Харкова) та в Криму. На той самий час німецьке командування влітку 1942 р. готувало великий наступ на південному фланзі фронту, де зосередило головні сили з метою виходу до Сталінграда і Кавказу
Для цього потрібно було завершити розгром радянських військ У Криму (Керченський півострів, що був звільнений радянськими військами взимку 1942 р. в результаті Керченське-Феодосійської операції, та Севастополь).
За такого стратегічного розкладу сил рішення радянського командування виявилося помилковим і призвело до двох нових поразок радянських військ (травень 1942 р.). У районі Харкова потерпіла поразку Барвінківська наступальна операція. Головні сили радянських військ на цій ділянці були оточені й розгромлені. 227 тис. Червоноармійців потрапили в полон, а Південно-Західний фронт залишився без будь-яких резервів.
У зв’язку з різким погіршенням обстановки на південно-західному нап¬рямі, яке склалося внаслідок бездарного провалу радянського командуван¬ня під Харковом, перед військами Південно-Західного фронту (9-та, 21-ша, 28-ма, 38-ма армії) були поставлені оборонні завдання. Ставка підсилила йо¬го 7 стрілецькими дивізіями, 2 танковими корпусами і 4 танковими бригада¬ми. До 10 червня у складі фронту діяло 4 танкових і 2 кавалерійських корпу¬си, 30 стрілецьких дивізій, 2 стрілецькі і 8 танкових бригад.
Німецьке командування з метою подальшого поліпшення оперативного становища своїх військ наприкінці травня розпочало підготовку двох нових операцій силами 6-ої і 1-ої танкової армій. До 10 червня у складі цих з’єд¬нань нараховувалося 26 піхотних, 5 танкових і 2 моторизовані дивізії.
10 червня 6-та армія атакувала війська 28-ої і 38-ої армій. Не витримавши удару, вони почали відходити у східному напрямі. Командування Південно-Західного фронту організувало контрудар, які до 14 червня зупинили просування противника на схід. У період з 15 по 21 червня німецьке командування провело підготовку другої операції. До 21 червня на ділянці від Чугуєва до Слов’янська було створено три угруповання загальним складом до 13 ди¬візій. Головне угруповання зосереджувалося в районі Чугуєва. 22 червня противник перейшов у наступ, прорвав оборону радянських військ і, використовуючи свою перевагу, почав розвивати удар на Куп’янськ. В обстановці, що склалася, командувач фрон¬ту з 23 до 26 червня відвів війська на східний берег р. Оскіл. Спроби форсу¬вати річку і захопити плацдарми були відбиті. Припинивши наступ на цьому напрямі, німецьке командування здійснило перегрупування танкових і моторизованих дивізій 1-ої танкової армії в Доне¬цькому басейні для підготовки до подальшого наступу. Розпочалася підго¬товка до операції “Клаузевіц”, яку передбачалося здійснити ударами із району Острогозька та Артемівська у загальному напрямі на Кантемирівку. Метою операції було оточення і знищення Південно-Західного фронту.
У цій ситуації Ставка ВГК 6 липня 1942 р. прийняла рішення на відвід військ Південно-Західного і правого крила Південного фронтів на схід та од¬ночасно приступила до зосередження свіжих сил і підготовки оборони на підступах до Сталінграда і Кавказу. У ніч на 7 липня війська 28-ої, 38-ої і 9-ої армій Південно-Західного й 37-ої армії Південного фронтів почали відхід. 7 липня в наступ перейшли
4-та танкова і 6-та армії німців, завдаючи ударів уздовж правого берега До¬ну на Кантемирівку. У результаті оборонної операції радянських військ, яка проводилася 28 червня — 24 липня, план німецького командування з ото¬чення військ Південно-Західного фронту й Південного фронту було зірвано. Проте радянські війська продовжували відступати.
22 липня 1942 р. частинами Вермахту було взяте останнє з українських міст — Свердловськ Ворошиловградської (нині Луганської) області97. Датою повної окупації території республіки стало 27 липня 1942 р., коли було за¬хоплене селище міського типу та залізнична станція Шотове тієї ж області. Таким чином, німецькі й румунські війська повністю окупували УРСР.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Воєнні дії на Україні навесні й влітку 1942 р.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz