Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:16
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Корінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Корінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни (Загальний наступ Червоної армії взимку 1942-1943 рр.)
Корінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 09:11 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
19 листопада 1942 р. війська Південно-Західного фронту (командуючий генерал М. Ватутін) і Донського фронту (командуючий генерал К. Рокоссовський) після могутньої артилерійської підготовки, в якій взяли участь 3500 гармат і мінометів, перейшли в наступ у напрямку на південний захід. 20 листопада назустріч їм з півдня від Сталінграда почали наступ війська Сталінградського фронту (командуючий генерал А. Єременко). 23 листопада війська Південно-Західного і Сталінградського фронтів з’єдналися в районі міста Калача, оточивши 22 німецькі дивізії загальною чисельністю 330 тис. чол. Після впертих боїв 2 лютого 1943 р. радянські війська повністю ліквідували оточене угруповання військ ворога. Розгром німецько-фашистських військ під Сталінградом створив сприятливі умови для переходу Червоної Армії до наступу на широкому фронті від передгір’їв Кавказу до Ленінграда, який був розгорнутий у січні - березні 1943 р. Під Сталінградом розпочався корінний перелом у ході Великої вітчизняної війни.
У результаті успішного контрнаступу радянських військ під Сталінгра- дом (операція “Уран") стратегічна обстановка на радянсько-німецькому фронті до кінця 1942 р. різко змінилася на користь РСЧА. Проте знищення оточеного під Сталінградом угруповання противника затягнулося, тут було скуто 7 радянських армій, що викликало зниження темпів розвитку наступу на південно-західному напрямі. Відтак наступна стратегічна операція ("Са¬турн'), яка мала на меті оточення решток німецько-італійських військ за р. Дон та з виходом радянських ударних угруповань до Ростова-на-Дону — відсічення групи армій “А” противника, яка діяла на Північному Кавказі, не була проведена у повному обсязі. 17 грудня 1942 р. війська Південно-Західного фронту розпочали насту¬пальну операцію “Малий Сатурн', у ході якої частини 1-ої гвардійської та 4-ої армій, 17-го танкового корпусу у 20-х числах грудня звільнили північ¬но-східну частину Ворошиловградської області з містом Мілове. Першим населеним пунктом в Україні, до якого 18 грудня 1942 р. ввійшли радян¬ські війська, стало село Півнівка Міловського району Ворошиловград¬ської (нині Луганської) області.
13 січня 1943 р. з’єднання правого крила Південно-Західного фронту з території Міловського району завдали допоміжного удару за планом прове¬дення Острогозько-Россошанської операції. Результатом ударів військ Брянського і Воронезького фронтів на острогозькому і касторненському напрямах став розгром угруповання противника на Верхньому Дону й утво-рення в його обороні 400-кілометрового розриву від Ливни до Старобільська. Війська Південно-Західного фронту у другій половині січня ввій¬шли на територію Харківської області, зав’язали бої за Куп’янськ, звільнили міста Сватове, Старобільськ, Сіверськодонецьк та вийшли на рубіж р. Сіверський Донець від гирла до Лисичанська, захопивши плацдарм на його право¬му березі східніше Ворошиловграда. А на кінець грудня було визволено вже десятки населених пунктів Міловського і Біловодського районів Ворошиловградської області. Розвиваючи наступ, війська Воронезького фронту 16 лютого визволили Харків і на 4 березня вийшли на рубіж Суми – Лебедин – Охтирка – Опішня. Війська Південно-Західного фронту 14 лютого вступили до Ворошиловграда і на 17 лютого 1943 р. вийшли на лінію Красноград-Новомосковськ-Синельникове-Красноармійськ-Слов’янськ і зав’язали бої на підступах до Дніпропетровська й Запоріжжя. Військові з’єднання Південного фронту, форсувавши Дон, 14 лютого вибили противника з Ростова й Новочеркаська, а 17 лютого вийшли на рубіж річки Міус, де й тримали оборону до літа 1943 р.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Корінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни (Загальний наступ Червоної армії взимку 1942-1943 рр.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz