Все для історика
Четвер, 25.04.2024, 02:43
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Визволення Одеси та перемога радянських військ у Криму. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Визволення Одеси та перемога радянських військ у Криму.
Визволення Одеси та перемога радянських військ у Криму.
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 09:09 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Одеська операція 1944 , бойові дії військ 3-го Українського фронту (командування генерал армії Р. Я. Маліновський) у взаємодії з Чорноморським флотом (командування віце-адмірал, з 10 квітня адмірал Ф. С. Жовтневий) 26 березня — 14 квітня з метою розгрому 6-ою німецькою і 3-ою румунських армій групи армій «А» (з 5 квітня «Південна Україна», командування генерал-фельдмаршал Е. Клейст, з 1 квітня генерал-полковник Ф. Шернер) і звільнення Одеси. Після успішного проведення Березнеговато-Снігиревськой операції 1944 війська 3-го Українського фронту з ходу форсували в окремих місцях р. Південний Буг і захопили плацдарми на його західному березі. О. о. почалася в ніч на 27 березня, коли армії правого крила і центру 3-го Українського фронту (57-я, 37-я, 46-я і 8-я гвард.(гвардійський)) приступили до розширення захоплених раніше плацдармів. Успіху операції сприяв глибокий обхват південного угрупування противника військами 2-го Українського фронту, які до кінця березня форсували р. Пруть і вийшли на підступи до Ясс. До результату 28 березня 57-я і 37-я армії розширили плацдарм до 45 км. по фронту і на 25 км. в глибину. Для розвитку успіху, що намітився, у напрямі Роздільної були введені кінно-механізована група генерала І. А. Плієва і 23-й танковий корпус. На лівому крилі фронту удару у напрямі Миколаєва завдавали 5-я ударна і 28-я армії. 26 березня в порт Миколи був висаджений морський тактичний десант (67 чіл.) під командуванням старшого лейтенанта До. Ф. Ольшанського, самовіддані дії якого сприяли звільненню міста 28 березня.
Навесні 1944 р. Ставка поставила перед військами 4-го Українського фронту, Приморської армії та Чорноморського флоту завдання розгромити військове угруповання супротивника в Криму і визволити Кримський півострів від загарбників. Кримське угруповання супротивника складалося із 7 німецьких і 5 румунських дивізій і нараховувало до 200 тис. солдатів і офіцерів. 8 квітня 1944 р. почалися кровопролитні бої за Крим. 11 квітня була визволена Керч, 13 квітня - Сімферополь. 5 травня почався штурм севастопольських укріплень ворога. Особливо жорстокі бої розгорнулися на Сапун-гори Після 9-годинного штурму вона вже була в руках радянських військ. 9 травня 1944 р. від загарбників був визволений Севастополь. 12 травня Крим був цілком визволений від німецько-фашистських військ. Однак доля багатьох жителів Криму склалася трагічно. Усе кримсько-татарське населення півострова за обвинуваченням у співробітництві з окупантами рішенням Державного Комітету Оборони (ДКО) в травні 1944 р. було примусово виселене в Середню Азію. Із загальної кількості виселених (понад 235 тис. чоловік) понад 80% були жінки і діти. Близько 50% загинули дорогою й у перші роки перебування на нових місцях проживання. Незабаром така ж доля спіткала грецьке, вірменське, а згодом і болгарське населення Криму. Тільки в роки незалежності України почалося повернення кримських татар, які залишилися серед живих, і представників інших народів на півострів, при цьому витрати, пов'язані з їхнім поверненням й облаштуванням у Криму, лягли на плечі уряду України.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Визволення Одеси та перемога радянських військ у Криму.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz