Все для історика
Середа, 25.04.2018, 23:07
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Участь українців в створенні народного фонду України - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Участь українців в створенні народного фонду України
Участь українців в створенні народного фонду України
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 08:49 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Із добровільних внесків громадян було створено фонд оборони країни. Розгорнувся справді народний патріотичний рух за надання шефської допомоги пораненим воїнам, їхнім родинам, дітям, які залишилися без батьків.
До оборони почали готуватися всі: хто міг тримати лопату в руках - рили протитанкові рови, траншеї, встановлювали загородження. На оборонних земляних роботах працювало близько 350 тис. чоловік. За ініціативою трудящих нашого краю почалося збирання коштів у Фонд оборони . Харків'яни внесли до Фонду близько 100 млн. крб.
Для мобілізації коштів населення провадилися кампанії зі створення "фонду оборони, речові лотереї. Багато патріотично налаштованих людей із почуття вдячності Червоній армії вносили до цього фонду свої збереження. Про це багато писалося в газетах того часу. Але траплялися й інші факти, про які взагалі не згадували.
Прагнучи допомогти Радянській Армії швидше розбити ненависного ворога, населення Рівненщини весною 1944 року внесло у фонд оборони 1800 тисяч пудів хліба, 1380 тисяч пудів картоплі, 360 тисяч пудів м'яса, зібрали на танкову колону «Ровенщина» 12 млн. крб. Для госпіталів, що були розташовані в Рівному і Дубному, жителі міст і сіл передали 88 тисяч подарунків, 2,5 тисячі ліжок, 41 тисячу кілограмів молока, 120 тонн овочів і фруктів. На допомогу шахтарям Донбасу надсилали хліб, картоплю, ліс. Здійснювалася мобілізація трудових резервів на відбудову міст, а також підприємств металургійної промисловості країни.
Взагалі у фонд оборони надійшло понад мільярд карбованців грошових внесків, багато платини, золота, срібла, коштовностей тощо.
На 1 листопада 1941 р. від населення України до фонду оборони надійшло близько 1 млрд карбованців, багато дорогоцінностей. Одним з найважливіших воєнно-економічних заходів Радянської держави була передплата державної позики. В роки війни сума передплати на державні воєнні позики по Україні склала понад 6 млрд 128 млн крб., а вся сума добровільних і примусових внесків населення у фонд оборони — майже 8 млрд крб.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Участь українців в створенні народного фонду України
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz